Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Hakkını Arayan Öğrencilere Disiplin Cezası!

İstanbul Teknik Üniversitesinde kantin fiyatları eylemine katılan öğrencilere cezalar yağmur gibi geldi.

Hakkını Arayan Öğrencilere Disiplin Cezası!

Kantin fiyatlarını protesto eden İTÜ’lü öğrencilerin haberini sizler için kısa süre önce yapmıştık. O haberimizi okuyan takipçilerimiz hatırlayacaklar. Haberde kantin fiyatlarının aşırı yüksek olmasından dolayı bir grup öğrenci kantin fiyatlarını protesto ediyor ve özel güvenlik görevlileri tarafından müdahaleye maruz kalıyorlardı. Bu müdahale sonucunda ise adli soruşturma başlatılıyor ve mahkeme sürecine geçiliyordu. Üniversite yönetimi tarafından ise bu bahsi geçen öğrencilere ilgili cezalar verildi.

Kantin fiyatlarının pahalı olmasını protesto eden bu öğrencilere cezalar gelmesi ise bizleri üzdü. Çünkü öğrenciler için özellikle İstanbul’daki öğrencilerimiz için hayat çok pahalı ve yaşam zor. Bu ekonomik sıkıntılardan dolayı ise kantin fiyatlarının yüksek olmasını öğrenciler yasal sınırlar içerisinde protesto edebilir. Tepkilerini göstermeleri ise onların en doğal haklarından bir tanesi. Fakat bu tepkilerin sonucunda öğrencilere uzaklaştırma cezası verilmesi adil bir karar olmadığını gösteriyor.

Pek Çok Öğrenci Uzaklaştırma Cezası Aldı

Üniversitede taptıkları eylemden sonra pek çok öğrenci okuldan uzaklaştırma cezası aldı. Bu cezaların ise süresi çok farklı. Bazı öğrencilere 1 ay, bazılarına 3 ay, bazılarına 6 ay ve bazı öğrencilere ise 1 yıl uzaklaştırma cezası verildi. Bu cezaları alan öğrenciler üniversitelerindeki derslere hiçbir şekilde katılamayacaklar. Bu sebepten belki de derslerinden geri kalarak başarısız olacaklar. Öğrenciler muhtemelen karşı dava açacaktır ve aldıkları cezalara  hukuki yollar içerisinde itiraz edeceklerdir.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!