Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Resim , mutluluk , ağaç , konuşmak hakkında kompozisyon

Dolaylı Tümleç Eksikliği 10 Tane Örnek Cümle

Ana Sayfa / Sorularınız / Hal Ekleri Kullanılarak Yazılmış Bir Masal
Ödev Soruları

Hal Ekleri Kullanılarak Yazılmış Bir Masal

Sponsorlu Bağlantılar


Hal Ekleri Kullanılarak Yazılmış Bir Masal

Günlerden bir gün ormanda yaşayan aslanın canı sıkılmış. Böyle krallık mı olur, çok sıkıcı ya buraları demeye başlamış. Çünkü ormandan gelip geçenler ormanlar kralı aslanı korktuklarından dolayı hep çok uzağından geçerek selamlıyorlar, böylece ondan gelecek tehlikeleri önlemiş olacaklarına inanıyorlarmış. Bu sebepten dolayı aslan hiç kimseyle sohbet edemiyormuş. Bu durum da canını sıkıyormuş. Aslan düşünmüş taşınmış, akıllı tilkiye danışmış. Tilki gel bakalım buraya demiş. Durum böyle böyle demiş. Bakmış ki tilki aslanın bu derdine çare bulamazlarsa kabak başlarına patlayacak hemen bir çözüm bulmuş.

Demiş ki aslana eğer ormanın bütün yollarını kapatıp sadece size yakın yerden geçilebilecek tek yol bırakılırsa bu durum ortadan kalkar. Aslan çok beğenmiş bu öneriyi, kralız ama bizim bile aklımıza gelmiyor diyerek övmüş tilkiyi.Yolu dedikleri yapılmış ve o günden sonra ormandan geçen herkes aslana daha yakından selam verip onunla muhabbet ettikten sonra yollarına devam etmiş. Böylece aslanın can sıkıntısı ile beraber tilkinin hayat korkusu da ortadan kalkmış.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir