Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Hande Birsay Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti Kitap Özeti

Hande Birsay Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Hande Birsay Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti Kitap Özeti

“Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti” 2017 yılında İndigo Kitap yayınevinden çıkan 224 sayfalık bir kitap. “Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti” kitabı Türk Edebiyatı’nın genç kalemlerinden olan Hande Birsay tarafından kaleme alınmış. “Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti Kitap Özeti” ne baktığımızda genç bir annenin annelik deneyimlerini mükemmel bir üslupla anlattığını görüyoruz.

Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti kitabından küçük bir bölüm

İyi ki de geçti.

Hormonlarıyla, ruhsal ve fiziksel bin bir sıkıntıyla savaşan her yeni annenin, anne olmayan, anne olmak isteyip de olamayan, anne olmak istemeyen herkesin tek ihtiyacı var: Empati.

Evlenip evlenmeyeceği, doğurup doğurmaya­cağı, ne zaman ve neyle “kutsal” olacağı, nasıl ve kaç tane doğuracağı, nasıl bir anne olduğu, emzi­rip emzirmediği, ne zaman zayıflayıp ne zaman ve ne kadar kilo alacağı kendisinden başka kimseyi ilgilendirmez. ilgilendirmemeli. Hele minibüsteki teyzeyi, hiç.

İşler çığrından çok çıkar gibi olduğunda şunları hatırlatıyorum kendime:

Evet, annelik çok güzel bir şey, evet, başıma gelen en güzel şey ama pek çok kadın ya da anne için bir kutsallık mücadelesi değil.

Evet, çocuğunuz hayatınızdaki her şeyden değerli ama milyonlarca çocuktan sadece biri.

Kendi deneyiminizde tüm biricikliğinize karşın, tıpkı sizin de dünya­daki milyonlarca anneden biri olduğunuz gibi.

Evin salonunda kaykılmış hâlde, kusmuk lekeli tişörtümle otururken hâlime bakıp “Böyle mi olacaktı?” diyerek açtığım, bugün yüz binlerce kişiyle buluşup dertleştiğim ve aslında kendime söylediğim “Yalnız deği­lim, olmamalıyım”ı her gün yüzlerce kişiden “Oh be!”ler eşliğinde duy­duğum “hihieved” isimli instagram hesabı, bugün elinizde tuttuğunuz bu kitaba dönüştü.

Bu kitabı kimseye rehber olmak için yazmadım. “Doğrusu budur, yanlışı orada!” demek için yazmadım. Mükemmel olmak için uğraşan, bu yolda emek sarf eden annelere “tü kaka” demek için yazmadım. An­ne-baba olmayanları korkutmak için de yazmadım.

Hande Birsay’ın kaleme aldığı Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir