Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Antoine de Saint Exupery Küçük Prens Kitap Özeti

Andy Weir Marslı Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Haruki Murakami Kadınsız Erkekler Kitap Özeti

Haruki Murakami Kadınsız Erkekler Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Haruki Murakami Kadınsız Erkekler Kitap Özeti

Yeryüzünde erkeklerin en büyük sığınağıdır kadınlar. O sığınağı kaybeden erkekler ne hallere düşerler nasıl sürünürler söylemeye gerek bile yoktur. Hiç bir limana giriş izni olmayan gemiler gibi yalpalayıp durur öyle erkekler. Çünkü bir erkek için bir kadını kaybetmek aslında bütün kadınları kaybetmek demektir. Ve kadını kaybeden erkek aslında yeryüzünde her şeyini yitirmiş bir varlık demektir.

Peki siz erkekler, düşünsenize bir gün kadınsız kaldığınızı, kadınların sizi terk ettiğini ve bir daha geriye dönmeyeceklerini. Nasıl alışacaksınız bu duruma. Bu hayatta bundan sonra ne için mücadele edeceksiniz ki?

Bu durumda olan, bir kadının özlemini çeken, bir kadını özleyen ve özümsemek isteyen erkeler varsa etrafınızda bu sıcak yedi anlatıyı ve Haruki Murakami’nin bu güzel kitabını okumalarını tavsiye edebilirsiniz. Okuyacaklara şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Haruki Murakami Kadınsız Erkekler Kitabından Küçük Bir Bölüm

*******************

Kafuku bugüne değin defalarca kadın sürücülerin arabala­rına binmişti ve onun gözünde kadınların araba kullanma tarzları kabaca ikiye ayrılıyordu: Ya aşın gözükara ya da faz­lasıyla dikkatli. İkinci gruptakiler, ilkine göre -bu duruma şükretmek lazım gerçi- daha çoktu. Genelde kadın sürücüle­rin daha özenli ve dikkatli araba kullandıkları söylenebilir. Özenli ve dikkatli araba kullanıyor olmalarından şikâyet et­mek akıldışı olur elbette. Yine de böyle araba kullanmak ba­zen diğer sürücüleri çileden çıkarabilir.

Öte yandan, “gözükara grup”taki kadın sürücülerin çoğun­luğunun, “Ben araba kullanmakta çok iyiyim” şeklinde bir inamşlan olduğu görülür. Çoğu zaman da, aşırı dikkatli araç kullanan kadınlarla dalga geçer, onlar gibi araba kullanma­dıkları için kendileriyle övünürler. Ne var ki bu kadınların büyük kısmı, şerit değiştirirken çevrelerindeki sürücülerin derin derin iç çektiklerini ya da aniden fren pedalına yükle­nip kendileri için pek de övgü dolu olmayan şeyler söyledikle­rini fark etmezler.

Kuşkusuz bu iki gruba da girmeyen kadınlar da vardır. Fazla gözükaralık yapmadan veya aşırı dikkatli davranma­dan araba süren kadınlar. Kafuku, becerikli kadın sürücü­lere de rastlamıştı ama yan koltukta otururken her neden…

*******************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir