Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Hasan Karahisar Kırmızı Kar Yağınca Kitap Özeti İncelemesi

Hasan Karahisar Kırmızı Kar Yağınca Kitap Özeti İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar


Hasan Karahisar Kırmızı Kar Yağınca Kitap Özeti İncelemesi Ana Fikri, Kitap Hakkında Beğendiğin ve Beğenmediğin Yönler, Eserin Kahramanları, Olay Nerede ve Ne Zaman Geçiyor

Kırmızı Kar Yağınca çocuk edebiyatına ait bir eser. Nar Yayınları tarafından 2014 yılında 120 sayfa olarak çıkan bir kitap. “Kırmızı Kar Yağınca” kitabının yazarı Hasan Karahisar.

“Kırmızı Kar Yağınca” kitabının kahramanı Hami’dir. Olay bir kasabada geçiyor. Anne ve babasının ölmesinden sonra şehirde yalnız başına yaşamak hayatını devam ettirmek zorunda kalır. Kimseye zararı dokunamayan, saf, temiz, iyi niyetli biridir Hami. Yaşadığı yerde kendisine “Garip” olarak hitap edilir.

Hami yaşadığı kasabada çok sevilir. Herkesin işine koşar, yardım eder. Bu yardımların insanlar tarafında bir karşılığı olmaz. Hami bir iş yaptıktan sonra ona hep şu cümleleri kurarlar.  “Gelmez ayın son çarşambasında…” ya da “Kırmızı kar yağınca öderim!”. Fakat Garip (Hami)bu sözlerin ne anlama geldiğini bilmeden sürekli yanında taşıdığı bir deftere alacaklarını not eder.

Ta ki  Terzinin kızı, üniversite öğrencisi, Zehra’yla tanışana dek. Zehra onun bu durumuna çok üzülür ve Garip’e alacaklarını toplaması ve bu parasızlıktan kurtulması için yardımcı olur.

Hasan Karahisar Kırmızı Kar Yağınca Kitap Özeti tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir