Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Havalar Soğudu Nasıl Giyinmeliyiz

“Havalar Soğudu Nasıl Giyinmeliyiz” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Havalar Soğudu Nasıl Giyinmeliyiz

Havaların soğumasıyla birlikte, dolaptaki yazlıkların yerini kışlık kıyafetler aldı. Hava koşullarına göre giyinmek tabi ki yapılması gereken en doğru tercih fakat hem kendi tarzınızı yansıtıp, hem de üşümemek istiyorsanız bu noktada işiniz biraz zor.

Kış aylarında giyinmek, her zaman yaz aylarından daha kolaydır. Üzerinize ne kadar fazla şey giyerseniz o kadar soğuktan korunursunuz. Peki bunun başka bir yolu yok mu? Dışarı çıkarken illâ mont mu giymek zorundayım? Tüm kışı botla geçirmek zorunda mıyım? Ve daha birçok soru… Gelin kış aylarında nasıl giyinmemiz gerektiği konusunda birkaç ipucu paylaşıp birbirimize yardımcı olalım!

Ayakkabı

Kış aylarında bot giymek, hem ayaklarımızı dışarıdan gelecek olan herhangi bir sıvıya karşı korur, hem de sıcak tutar. Fakat, bot giymekten hoşlanmıyorsanız bu noktada hava durumunu takip etmek günlük aktivitelerinizden birisi olmalı. Yağmur veya karın bulunmadığı günlerde istediğiniz ayakkabıyı giymekten çekinmeyin ama herhangi bir hava değişiminde bot giymeyi zorunluluk olarak görmelisiniz.

Mont

Sonbahar mevsiminde mont yerine sweatshirt içine tişört giymeyi tercih etmek bir noktaya kadar mantıklı olabilir fakat, kış aylarında mont giymemek bir deliliktir. Sağlığınız her şeyden önemli olduğu için, hastalanmamaya, soğukta kalmamaya dikkat etmelisiniz. Çok ağır ve kalın kabanların içine tek kat giymek biraz olsun üzerinizdeki yükü azaltabilir fakat ince bir mont giyiyorsanız, içinize mutlaka birkaç kat kıyafet giymeyi tercih etmelisiniz.

Kazak

Kazanlar kış aylarının en büyük dostu olmalıdır. Kalın, yünlü ve yumuşacık olmalarının yanında bireyi oldukça güvende hissettiren de bir yapısı vardır. Kazanlarınızın içinden kısa kollu tişörtler giymek, soğuğa karşı bir kat daha korunmanızı sağlar.

Çorap

Kış aylarını çorapsız geçirmeyi aklınızdan geçirmek bile delilik! Uzun, kısa, yünlü ve rengarenk birçok farklı çoraba sahip olmak da onları her gün giymek de kış mevsiminin bir aktivitesi olarak sayılmalı.

Havalar Soğudu Nasıl Giyinmeliyiz ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!