Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

hamur parçalarını yassılaştırıp ortasına ceviz içi ve yağ konarak fırında pişirilen ve piştikten sonra üzerine şerbet dökülen tatlı hangisidir

Semiz Otu Ne İşe Yarar

Ana Sayfa / Sorularınız / Hayal Etmek Neden Güzeldir
Ödev Soruları

Hayal Etmek Neden Güzeldir

Sponsorlu Bağlantılar


Hayal Etmek Neden Güzeldir

  • Hayal etmek güzeldir, çünkü bu yaşadığımız kötü dünyada sadece hayallere kimse zincir vuramaz. Etrafımızdaki bütün olumsuzluklara bütün karanlıklara ancak hayal ederek umut ederek karşı koyabiliriz. Bizler karanlık bir gecede doğacak yeni günün aydınlığını bazen en kötü anlarımızda ise gelecekteki mutlu anlarımızı hayal ederiz.Bu duygudur ki bizlere bu dünyanın zorluklarına karşı koyma gücü vermektedir. Hayal kurmaktan vazgeçtiği gün insan da kuruyacak ve çürüyüp yok olacaktır.

Faydalı Bilgi: Her insan ayrı bir “hikâye” barındırır içinde. Her insanın kendine gör bir yaşam öyküsü kendine göre bir gelecek planı ve düşler dünyası olması ortaya çok farklı yaratıcı düşünceler çıkarır. İnsanlar bazen günlük hayatta karşılaşılan bir sorunu, bazen dünyayı algılarını bazen de aşklarını “hikâye” şeklinde kağıda dökerler. Bu “hikâye”ler okurun gözünden her okunduğunda yeniden can bulan üretimlerdir. Bundan dolayı geçmişte de günümüzde de “hikâye” yazma ve “hikâye” okuma her zaman aynı derecede önemli olacaktır. Sizler evde yaptığınız “hikâye” yazma denemeleri sonucu ortaya koyduğunuz ürünleri bizlere göndererek onların yayımlanmasını sağlayabilirsiniz. Sitemizde yer alacak “hikâye”ler hem özgün olmuş olacak hem de sonsuza dek okurla buluşma yolunu bulmuş olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir