Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Hayvan Çiftliği Kitap Özeti George Orwell

Edebiyat severler George Orwell tarafından yazılan Hayvan Çiftliği kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

George Orwell Hayvan Çiftliği Kitap Özeti

Hayvan Çiftliği” 2021 yılında Artemis Yayınlarından çıkan 112 sayfalık bir kitap. “Hayvan Çiftliği” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan George Orwell tarafından kaleme alınmış. “Hayvan Çiftliği Özeti”ne birlikte bakalım.

Hayvan Çiftliği Arka Kapak Yazısı

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört ile birlikte George Orwell’ın başyapıtlarından biri olarak kabul edilen Hayvan Çiftliği, ana karakterlerinin hayvan olması sebebiyle sıklıkla modern bir fabl olarak anılır.

İçkiye düşkün Bay Jones’un sahip olduğu Manor Çiftliğindeki hayvanlar koşullarından memnun değildir. Jones’un ihmalleri hayvanların isyanıyla sonuçlanır. İki domuzun önderliğinde insan sahiplerini kovup çiftliği ele geçirir ve Yedi Emir adını verdikleri kendi kurallarını belirleyip ahırın bir ucuna asarlar. Hayatlarının geri kalanını bu kuralların kılavuzluğunda özgürlük ve eşitlik içinde geçirmeyi umsalar da olaylar bekledikleri gibi gelişmez. Kurallar ve hayvanlar değişecektir.

Taşlama türünün usta metinlerinden biri sayılan romanın başrolündeki hayvan karakterler belli siyasi figürlerle özdeşleştirilse de Hayvan Çiftliği’nin ironisi ve yergisi her çağa, her coğrafyaya etki edebilecek kuvvettedir.

George Orwell’ın iki başyapıtından biri olarak kabul edilen ve taşlama klasikleri arasında yerini alan Hayvan Çiftliği Can Kantarcı çevirisiyle Artemis okurlarıyla buluşuyor. Yazarın kırsalda geçen yıllarının etkilerinin görüldüğü, hayvanların başrolde olduğu roman, her dönemde her yaştan okura hitap eden modern bir fabl.

George Orwell tarafından kaleme alınan Hayvan Çiftliği tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!