Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 96 Kaşağı Metninde Geçen Kelime Gruplarını Eşleştirme

Yaşamımızdaki Renkler Adlı Metindeki Deyimler ve Bu Deyimler İle İlgili Cümleler

Ana Sayfa / Sorularınız / Hem Pişmanlık Hem Sevinç Metnindeki İsim Tamlamalarını Bulma ve İsim Tamlamaları Nelerdir
Ödev Soruları

Hem Pişmanlık Hem Sevinç Metnindeki İsim Tamlamalarını Bulma ve İsim Tamlamaları Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar


Hem Pişmanlık Hem Sevinç Metnindeki İsim Tamlamalarını Bulma ve İsim Tamlamaları Nelerdir

Cevaplar kırmızı olarak belirtilmiştir.

Mehmet, kütüphanenin raflarından birinin yanına geldi. Rastgele bir kitabı eli­ne aldı. Dalgın dalgın incelemeye başladı. Bunda hiç resim yoktu. Üstelik yazıları da çok küçüktü. Canı biraz daha sıkıldı. Elindekini bırakıp başka birini aldı. Bu bir masal kitabıydı. Kitabın sayfalarını yavaş yavaş çevirmeye başladı. Gördüğü ren­gârenk resimler hoşuna gitmişti. Biraz sonra resimlerin altlarındaki yazılarda anlatı­lanları merak etti. Birinci sayfayı tekrar çevirerek okumaya başladı.

“Bir varmış, bir yokmuş…” diye başlayan sözlerden sonra sıra Keloğlan’ın mace­ralarına gelmişti. “Diğerlerine de bakayım, bunu sonra okurum.” diye düşündü. Burada o kadar çok kitap vardı ki. Üzerinde Nasrettin Hoca’nın resmi olan bir ki­tabı aldı. içinden birkaç fıkra okuyup bıraktı. Okuduklarını çok beğendiği gülüm­semesinden anlaşılıyordu.

Yandaki rafa baktı. Burada da şiir kitapları vardı. ilk sıradakini aldı. Kapağını aç­tı. Aaa! Buradaki şiir, Türkçe kitabındakinin aynısıydı. Bu şiiri güzel okuduğu için öğ­retmeni onu tebrik etmişti. Bunu hatırlayınca neşesi biraz daha arttı. Kitaptaki şiir­lerin başlıklarına şöyle bir göz attı. Sonra demin birazını okumuş olduğu “Keloğlan Masalları” adlı kitabı aldı. Yakındaki çalışma masasına oturdu. Heyecanla okuma­ya başladı.

Kitabın sonuna geldiğinde hem pişmanlık hem de sevinç duyuyordu. O güne kadar vaktini boşa geçirdiği için pişman, kitaplarla tanıştığı içinse mutluydu.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir