Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız.

“Televizyonun faydalarını ve zararlarını” anlatan bir kompozisyon yazınız.

Ana Sayfa / Kompoziyon / “Her insan kendi adasında yaşar.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

"Her insan kendi adasında yaşar." sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

“Her insan kendi adasında yaşar.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.Bugünkü yazımızda “Her insan kendi adasında yaşar.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız. kompozisyon konusunu ele alacağız.

“Her insan kendi adasında yaşar.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Her insanın sığınağı vardır. Acılardan kaçtığı, kendini aradığı ya da mutluluğunu çoğalttığı sadece kendisine ait özel alanlar. Bu sığınakları kendi şahsi adasına benzetebiliriz. Oraya kimseyi almayabilir. Orayı kendi kafasına göre düzenleyebilir. İnsanlardan uzak da olabilir, hatta onlardan kaçıp sonsuza kadar o adaya sığınabilir de. Çünkü insan dışarıya karşı nasıl davranırsa davransın taşıdığı maskeler yüzünden onu çözmek her zaman çok zordur. Size karşı gülümserken bile içinden ağlayabilmektedir. Bir insan için bence en yakın dost yine kendisidir. Çünkü kimseye açamayacağı ya da açsa bile anlatamayacağı bazı şeyler örülüdür kalbinde ve de beyninde. Sizin de öyle değil mi? Siz de her şeyden uzaklaşıp kendi adanızı kurup o adada kendi kalbinizi ve ruhunuzu dinlemeye çalışmıyor musunuz? Bence sizin de bir adanız var. O adada mutluluğu ve kendinizi arıyorsunuz. Umarım bulmanız çok uzun sürmeyecektir.

Sizler için “Her insan kendi adasında yaşar.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.” konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!