Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Her Şeye Canını Sıkma Ey Gönül Kitap Özeti Uğur Koşar

Edebiyat severler Uğur Koşar‘ın yazmış olduğu Her Şeye Canını Sıkma Ey Gönül kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Uğur Koşar Her Şeye Canını Sıkma Ey Gönül Kitap Özeti

Her Şeye Canını Sıkma Ey Gönül” 2019 yılında Destek Yayınlarından çıkan 176 sayfalık bir kitap. “İtiraf” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Uğur Koşar tarafından kaleme alınmış. “Her Şeye Canını Sıkma Ey Gönül Özeti”ne baktığımızda ise Milyonlarca okurun içsel yolculuğuna uzun yıllardır rehberlik etmeye devam eden yazar Uğur Koşar’ın HER ŞEYE CANINI SIKMA EY GÖNÜL adlı bu kitabı, sınav yolunu cennete çevirmek niyetiyle kaleme alınmış, ilim, ilham ve bilgi dolu bir şifa kaynağı olduğunu görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Aynı şey senin benim için de geçerli. Belki bugüne kadar kimse sana yardım edemedi! Ve senin şimdi avuçlarında bu kitap var. Karşındayım. Bir şekilde buluştuk. Sen dertlerinlesin, benim de dertlerim vardı. Senin dertlerin çocuklu­ğundan beri belki devam ediyor, ben de devamlı imtihan içindeyim.

Ve seni iyi anlıyorum. Sen daldan düştün bir yerin acı­dı, benim de canım acıdı. Sen arayışa yeni başladın sadece, ben ise çözümü senden önce kavradım. Allah bana bunu çocuk yaşlarda öğretti, şimdi ise sana öğretiyorum. Seninle bildiklerimi paylaşıyorum. Çünkü aynı sorunların içinde yeşerdik. Sen arayış içindeydin ve beni buldun. Ben de se­nin bana gelmeni bekliyordum.

Ben bir uzman değilim, sadece senin dertlerini en iyi bilenim. Çözümünü sana anlatmak için varım, çünkü ben onları çözdüm. Allah bana İlini i ve Hikmet’i ile tecelli etti ve dertlerin içindeki dermanı gördüm. Hak gözüyle gör­dükten sonra onları topladım. Birer meyve gibi onları top­ladım ve o dertlerin vitaminini içtim. Şimdi şifalı suyu se­nin içmeni istiyorum. Her derdin içinde şifa gizlidir ve onu görmeni istiyorum.

Güzel bir Mesnevi hikâyesi vardır:

Fillerinden çok gururlanan Hintliler, hayatlarında hiç fil görmemiş olan bir grup insana fil göstermek istediler. Fili karanlık bir ahıra koydular, fili görmek isteyenleri çağırdı­lar. Bir sürü insan küçük ahıra doluştu ama ahır öyle karan­lıktı ki kimse doğru dürüst bir şey göremiyordu.

Uğur Koşar’ ın kaleme aldığı Her Şeye Canını Sıkma Ey Gönül tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close