Kitap Özetleri

Her Umut Ortak Arar Kitap Özeti Nilay Örnek

Edebiyat severler Nilay Örnek‘in yazmış olduğu Her Umut Ortak Arar kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Nilay Örnek Her Umut Ortak Arar Kitap Özeti

Her Umut Ortak Arar” 2019 yılında Artemis Yayınlarından çıkan 336 sayfalık bir kitap. “Her Umut Ortak Arar” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Nilay Örnek tarafından kaleme alınmış. “Her Umut Ortak Arar Özeti”ne baktığımızda ise ütün İyiler Biraz Küskündür adlı kitabıyla gönüllere ve zihinlere dokunan, yaşama sevincimizi bilgiyle destekleyen Nilay Örnek, bu kez adeta “Türkiye’nin ruhu”nu anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Mekândakiler sohbeti dinliyor gibi olmamak için bizimle açık açık ilgilenmiyor, bize bakmıyorlardı ama hepsinde bir gülme, bıraksak kıkırdama, kahkaha hali oluşmuştu.

Hakan dayanamayıp Sesin de iyiymiş Mehmet Abi,” dedi, “yalnız repertuar ilginç diye de ekledi ciğeri bırakırken masamıza.

Güldük.

Ben de, geçen iki endişeli günün ardından efkârlı bir rakı muhabbetine hazırlanmış biri olarak, ortamın böyle olmasına şaşkındım ve neşelendiğimi hissettim.

“Bi de enteresan olan, durumun benden başka kimseye ilginç gelmemesi, başka zamanlarda neler görüyorlarsa artık. Kimsenin umurunda değil. Ben bi’ doğruldum. O sırada, Başka şarkı yok mu?’ dedi, biraz önce dışarlarda bir yerler­de sakladığı ve “temiz olarak nitelendirdiği silahını koğuştaki mavi kazaklıya prensipte’ satan adam. Bu sefer bizimki başla­maz mı, şarkının gerektirdiği gibi daha arabesk bir nağmeyle,

‘Misafir çocuğu gibiydin, geldin, dağıttın, gittin. Ben her gün ko­kunu öperdim. Yazıp sustuğum şendin ”

Kafamda canlanan görüntüyle içtiğimi burnumdan püs­kürtmemek için zor tuttum kendimi. “Oha ya, ne bu? Absürdistanmış yahu tam orası. Geri ver peçetemi, şimdiden trajedin komedi.”

“Ya bi’ de soramıyorsun ki, “Abi kalıbın ne, bu şarkılar ne? Ne ayak yani? diye. Şarkı başlayana kadar Uy usa m da, kimse benimle iletişim kurmadan sabahı etsem’ diye dualar eden ben; orada muhabbet açan kişi oldum iyi mi?!

“Eee ne dedin?” dedik Hakanla aynı anda.

Bu şarkıyı ben de severim’ dedim. Elini göğsüne koydu,

Nilay Örnek’ in kaleme aldığı Her Umut Ortak Arar tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

2 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close