Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Her Yolda Kalan İnsan Mutlaka Bu Köye Uğrar Anlatım Bozukluğunun Sebebi
Ödev Soruları

Her Yolda Kalan İnsan Mutlaka Bu Köye Uğrar Anlatım Bozukluğunun Sebebi

Sponsorlu Bağlantılar


Her Yolda Kalan İnsan Mutlaka Bu Köye Uğrar Anlatım Bozukluğunun Sebebi

Anlatım bozukluğu konusu birçok başlık altında incelenebilir. Bunlardan biri de “sözcüklerin yanlış yerde kullanılması”dır.

Her yolda kalan insan mutlaka bu köye uğrar.

Bu cümleye baktığımız zaman kelimelerin sözcüklerin yanlış yerde kullanılmasından dolayıdır. Cümlenin doğrusu şu şekilde olursa anlatım bozukluğu giderilmiş olur.

Yolda kalan her insan mutlaka bu köye uğrar. (Doğrusu)

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir