Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Hikmet Anıl Öztekin Fesleğen Kitap Özeti

Hikmet Anıl Öztekin Fesleğen Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar

Hikmet Anıl Öztekin Fesleğen Kitap Özeti

Fesleğen” 2017 yılında Hayykitap Yayınevinden çıkan 216 sayfalık bir kitap. “Fesleğen” kitabı Türkiye’nin popüler yazarlarından olan Hikmet Anıl Öztekin tarafından kaleme alındı. Hikmet Anıl Öztekin “Fesleğen” kitabında vuslatı, Allah aşkını, fesleğen ve seyyahı anlatıyor. Hikmet Anıl Öztekin “Fesleğen” yazarın kendine has üslubuyla kaleme alınmış.

Hikmet Anıl Öztekin kaleme aldığı “Fesleğen” kitabından küçük bir bölüm.

-Babacım, dünyanın en zor sorularına bile cevabın var, peki söyle bakalım, sensiz nasıl duracağım o koca şehirde?”

“Her sevginin merkezinde özlemek vardır kızım. Özlemedi­ğini sevmez insan. Biraz özleşiriz, özleşiriz ki sıra kavuşmaya gelsin. Güneş neden batıyor sanıyorsun, özleyelim de tekrar isteyelim diye. İnsan neden uyuyor sanıyorsun, özleyelim de uyanalım, tekrar dönelim işimize gücümüze diye. Dünyada neden kötülük var sanıyorsun, iyiliği özleyelim de iyi insanlar da olsun diye. Her şey zıddıyla bilinir canım kızım. Babanı özle ki babanı daha çok sev.”

Benden 4 yaş küçük bir kız kardeşim var. Babamın onu ben­den daha çok sevmesinden çok korkardım. Neyse ki babam beni hiç unutmadı. Onu da seviyor ama bana daha bir içten “canım kızım” diyor.

Evin küçük anneliğini yapıyorum ben. Annem gelen gidenle o kadar meşgul ki, bizim ufaklık hep benim kucağımda. Bazı teyzeler ismimi unuttu, küçük anne diyorlar bana. Hep baba baba diyorum ama annelik gerçekten çok zor işmiş. Annemi de çok seviyorum. Dünyanın en güzel annesi o. Babam ona hep, “Allah razı olsun hanım” diyor.

İnsan, başkalarına teşekkür etmez mi baba. Neden anneme sürekli Allah razı olsun diyorsun?”

İnsan en çok eşinin rızasını almalı canım kızım. Onu mem­nun etmeli. En büyük hak hanımın erkeğine, erkeğin de hakkıdır. Önce onlar birbirinden razı olacaklar ki iş diğerlerine gelsin. Annen, ben, kardeşin, sen yetmiyormuşuz  bir de gelen gidenle ilgileniyor. Bir kez de ‘Of bey, yoruldum (Konuşan benim ama asıl bilen annendir. Çünkü hizmet işi mutfaktan başlar.”)

Hikmet Anıl Öztekin’in son kitabı “Fesleğen” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir