Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Hikmet Hükümenoğlu Aşka İnanmayanlar için Aşk Öyküleri Kitap Özeti

Hikmet Hükümenoğlu Aşka İnanmayanlar için Aşk Öyküleri Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Hikmet Hükümenoğlu Aşka İnanmayanlar için Aşk Öyküleri Kitap Özeti

“Aşka İnanmayanlar için Aşk Öyküleri” 2018 yılında Can Yayınlarından çıkan 136 sayfalık bir kitap. “Aşka İnanmayanlar için Aşk Öyküleri” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler kalemlerinden olan Hikmet Hükümenoğlu tarafından kaleme alınmış. “Aşka İnanmayanlar için Aşk Öyküleri Kitap Özeti“ne baktığımızda ise Tuhaf, patolojik, alışılmadık aşk hikâyelerinin yanında bildik durumları da ustalıkla, incelikli bir mizahla, merak duygusunu hep canlı tutarak anlatıyor. anlatıldığını görüyoruz.

Aşka İnanmayanlar için Aşk Öyküleri kitabından küçük bir bölüm

…dudaklardan bir saniye bile ayıramıyordum. “Kimsenin ruhu duymadan kaçıp kaybolsam diyorum. Ne dersin?” Birkaç defa daha yutkunduktan sonra, “Ben de başta kaçmak istemiştim,” diyebildim. Kendi sesim kulağıma o kadar ince geldi ki utancımdan neredeyse yerine dibine geçecektim. “Buradaki yeni okula başlayınca yani.”

“Artık istemiyor musun?”

“Yoo. Hala istiyorum. Arada sırada.”

“Ama dişini sıkıyorsun ve pes etmiyorsun. Sen ba- şardıysan belki ben de başarabilirim.” Benimle dalga ge­çip geçmediğini anlamamıştım ama umurumda değildi. Dip dibe oturmuştuk, bacağım onun bacağına değiyor­du ve bedeninin sıcaklığı kasıklarıma doğru ilerliyordu.

“Arkamdan neler diyorlar kim bilir. Düşündükçe öf­keden patlayacak gibi oluyorum.”

“Herkesin arkasından konuşuyorlar,” dedim. Sırf kendini kötü hissetmesin diye değil, gerçekten herkesin arkasından konuşuyorlardı. Babam hakkında neler de­diklerini kendi kulaklarımla duymuştum. Neyse ki kar­deşim duymamıştı. Zaten fazlasıyla ana kuzusuydu, aklı daha da karışsın istemezdim. Nil Abla’ya duyduklarımı anlatmadım. Sırf ona değil, hiç kimseye anlatmadım. Galiba anlatmazsam zamanla unuturum sanıyordum fa­kat o fısıltılar şimdi bile kulaklarımda.

Laboratuvar tezgahının altı karanlık bir mağara gi­biydi. Top top olmuş toz yumaklan hatırlıyorum, yakılıp atılmış kibrit çöpleri, eski bir test tüpüne ait cam kırık­ları, tepemden geçen havagazı hortumları… Zihnim boş­lukları dolduruyor – kokuları örneğin, gözlerimi kapa- sam, ensemi ürperten o aşı pamuğu kokusunu şu anda hala ordaymışım gibi duyabiliyorum. Çürük yumurta kokusunu. Ter kokusunu, naylon çorapların, yün etekle­rin, ruj lekeli izmaritlerin, dumanlı nefeslerin, sararmış takma dişlerin kokusunu…

Hikmet Hükümenoğlu’ nun kaleme aldığı Aşka İnanmayanlar için Aşk Öyküleri tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir