Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / Hz. Muhammed’in (s.a.v.) insanlara niçin ve nasıl değer verdiğini anlatınız.
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) insanlara niçin ve nasıl değer verdiğini anlatınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) insanlara niçin ve nasıl değer verdiğini anlatınız.

Doğru cevap:

Hz muhammed insanlara insan oldukları için değer vermiştir. Yaratılan her şeye önem ve değer vemiştir. Çünkü onların hepsi Allah’ın birer nimeti lütfudur. Evrensel olarak tüm insanlara peygamber olarak gelen birisi olduğu için herkese saygı göstermiştir. Ona karşı yapılan yanlışlara karşı sabretmiş ve onları düzeltmek ve doğru yol iletmek için uğraşmıştır.  

Ekstra bilgi:

Hz. Muhammed(s.a.v.) zamanı iyi değerlendiren bir insandı. Zamanın kendisi için çok değerli olduğunun bilincindeydi. O, hayatı boyunca bu bilinçle hareket etmiş, zamanını değerlendirmeye önem vermiştir. Bu nedenle Peygamberimiz (s.a.v.), yapmayı düşündüğü işleri önceden planlamıştır. Onun namaz ve ibadet vakitleri, uyku ve dinlenme için ayırdığı zaman, ziyaretçileri kabul edeceği saatler hep belirli idi. O, zamanını asla boşa geçirmemiştir.

Hz. Muhammed (s.a.v.), kendisine ve ailesine zaman ayırırdı. Ailesine ev işlerinde yardım eder, onların sorunlarıyla ilgilenirdi. Çocuklarıyla ve torunlarıyla şakalaşır, onlarla oyun oynardı.

Peygamberimiz (s.a.v.) zamanı iyi planlar, planladığı zamana da son derece dikkat ederdi. Halkın işleriyle ilgilenir, onların sorunlarını çözer, gelen vahiyleri duyururdu. Hiçbir işini ertelemezdi.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir