Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Kitap Özetleri

İfk Olayının Sahabe Üzerindeki Etkisi Kitap Özeti Hamza Resuloğlu

Edebiyat severler Hamza Resuloğlu tarafından yazılan İfk Olayının Sahabe Üzerindeki Etkisi kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Hamza Resuloğlu İfk Olayının Sahabe Üzerindeki Etkisi Kitap Özeti

İfk Olayının Sahabe Üzerindeki Etkisi” 2024 yılında Kitap Arası Yayınlarından çıkan 112 sayfalık bir kitap. “İfk Olayının Sahabe Üzerindeki Etkisi” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Hamza Resuloğlu tarafından kaleme alınmış. “İfk Olayının Sahabe Üzerindeki Etkisi Özeti”ne birlikte bakalım.

İfk Olayının Sahabe Üzerindeki Etkisi Arka Kapak Yazısı

Tarih boyunca bir silah gibi kullanılmış olan iftira adeta bir psikolojik savaş enstrümanı işlevi görmüştür. Tarihsel akış içerisinde hasımlar birbirlerine üstünlük kuramadıkları zamanlarda ahlaki zafiyeti olan taraf veya taraflar iftira silahına başvurmuş algılar üzerinde yönlendirme de bulunmak istemişlerdir. İftirayı aşkın varlık olan Allah’a bile yapmaya yeltenmiş Allah’a ortaklar koşulmuş, bazen eş ve çocuklar isnat edilerek Allah’a karşı yalan ve iftirada bulunulmuştur. Yine tevhit kahramanları olan Peygam- berlere birçok itham ve iftiralarda bulunulmuştur. Mesela Hz. Yakub’un Tanrı ile güreştiği, Hz. Musa’ya zina yakıştırması, Hz. İsa’ya Allah’ın oğlu, Hz. Süleyman’a sihirbaz, iftiraları bunlara örnek verilebilir. Hz. Meryem ve Hz. Âişe annemiz de bu iftiralardan nasibini almıştır. İfk olayından çıkarılacak dersler ve Kur’an’da o dönemin müminlerine yapılan nasihat, geçerliliğini ve hayatiyetini halen korumaktadır. Tüm zamanların Müminlerine düşen görev bu gibi tarihi gelişmelerden ders alıp tarihi tekerrür ettirmemektir.

Hamza Resuloğlu tarafından kaleme alınan İfk Olayının Sahabe Üzerindeki Etkisi tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!