Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Nefha Kitap Özeti Sezgin Kaymaz

Sarsıntı Kitap Özeti Arda Erel

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Ikigai Uygulama Rehberi Kitap Özeti Francesc Miralles Hector Garcia

Ikigai Uygulama Rehberi Kitap Özeti Francesc Miralles Hector Garcia

Ikigai Uygulama Rehberi Kitap Özeti Francesc Miralles Hector GarciaIkigai Uygulama Rehberi Dünya edebiyatında ses getiren bir kitap, incelemenizi tavsiye ederiz. 

Francesc Miralles, Hector Garcia Ikigai Uygulama Rehberi Kitap Özeti

Ikigai Uygulama Rehberi” 2019 yılında Kapı Yayınlarından çıkan 248 sayfalık bir kitap. “Ikigai Uygulama Rehberi” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Francesc Miralles, Hector Garcia tarafından kaleme alınmış. “Ikigai Uygulama Rehberi Özeti”ne baktığımızda hayat amacınızı keşfetmeniz için esas olan ikigai felsefesini, yaşamınızın merkezine nasıl koyacağınızı otuz beş farklı aşamayla anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Minimum gayret yasası

Devam etmekte olan süreçler dikkatle gözlemlendiğinde, üç ayda bir yapılan görüşmeler sırasında farklı departman­larda çalışan insanların yalnızca kademeli, hatta son derece ufak yenilikler öne sürdükleri fark edilmiştir. Bir başka deyişle kendilerine, minimum gayret sarf edecekleri ve başaracakları­na emin oldukları, ulaşması kolay hedefler koymuşlardır. Bu, genel olarak minimum gayret yasası şeklinde adlandırılan kav­ramın mükemmel bir göstergesidir.

Hepimiz bu tecrübeyi en azından bir kez yaşamışızdır: Bir proje yaparken temel hedefleri belirlediğimizde, kendimizi bu hedeflere göre biçimlendiriyor ve ardından, her şeyin doğru gitmesi için minimum çabayı sarf ediyoruz. Şunu kabul ede­lim: Doğamız gereği en kolaya kaçma eğilimi gösteriyoruz. Şayet kendimizi aşmak ve yepyeni doruklara yelken açmak is­tiyorsak, benzerliklerle ve bakış açısı eksiklikleriyle mücadele etmemiz gerekir.

Bu, işyerlerindeki sorunlarla sınırlı kalmaz. Minimum gay­ret yasası çeşitli birçok alanda uygulanabilir, örneğin: mi Bedenimize ve sağlığımıza gösterdiğimiz özen, Partnerimizle ya da ailemizle olan ilişkimiz, Dostluk ve boş zaman yönetimi, Entelektüel, sanatsal ve ruhsal hedeflere ulaşma. Korkudan ya da zamanın su gibi akıp geçmesinden dola­yı içimizdeki oto-pilota bel bağlarız, ama önünde sonunda tehlike sinyalleri çalar: Bedenimiz bize “dur” diyene kadar tıpkı b|r makine gibi yer ve uyuruz; bir kriz patlak verene kadar partnerimizi ihmal ederiz. Bu örnekler hayatımızın

Francesc Miralles, Hector Garcia’ nın kaleme aldığı Ikigai Uygulama Rehberi tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!