Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

İngilizcenizi Geliştirmek İçin İzleyebileceğiniz 3 Dizi

“İngilizcenizi Geliştirmek İçin İzleyebileceğiniz 3 Dizi” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

İngilizcenizi Geliştirmek İçin İzleyebileceğiniz 3 Dizi

“Bir dil en iyi duyarak öğrenilir.” Düşüncesine biz de katılıyor ve çevremizdeki herkese bunu aşılamaya çalışıyoruz. Duyarak büyüdüğünüz için düşünmeden konuştuğunuz ana diliniz buna en büyük örnektir. Herhangi bir dile ne kadar maruz kalırsanız, o kadar hızlı ve pratik bir şekilde o dili öğrenirsiniz.

İçerisinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti’nde maalesef sürekli İngilizceye maruz kalmak mümkün değil, bu da bize başka alternatifler üretmeye itiyor. Yabancı diziler.

Yabancı diziler, ana dili İngilizce olan insanları dinleyerek, çoğunlukla sokak dilini öğrenebileceğimiz bir alan oluşturarak dil gelişimimize katkı sağlamaktadır. Anlaması kolay, temiz bir aksan ile konuşulan yabancı dizilerin birçoğu dil gelişimimize katkı sağlasa da bazıları içerdiği içeriklerle bize o kültürü de tanıtmaktadır. Bu yüzden size dil gelişiminize katkı sağlayacak 3 yabancı diziyi derledik. Temiz bir aksan kullanmaları ve başlangıç İngilizcesi içermeleri bu dizileri daha anlaşılır kılmatadır!

Friends

Yıllardır her yerde, her önerme listesinde gördüğünüz bu dizi bizim de listemizde! Friends, dünyada İngilizce geliştirmek için en çok izlenen dizilerin başında yer alıyor ve bize çoğunlukla Amerikan kültürünü tanıtıyor. İlgi çekici karakterleri, komik sahneleri ve gerçek hayattan birçok sahnesiyle favori dizileriniz arasına girecek Friends’in İngilizcenize seviye atlatmasına tanık olun!

Merlin

Fantastik severlerin unutulmasının mümkün olmadığı bir dönemdeyken, en temiz Britanya aksanına sahip diziyi listemize eklemesek oldukça üzücü olurdu. Merlin, içerisinde büyü, şövalyeler, kaleler ve ejderhalar barındıran her noktasıyla fantastik olan bir dizidir. İçerisinde yaşadığınız “gerçek” dünyadan sıkılanlara bir kaçış yolu olan bu dizi, sizi zaman zaman üzerken, zaman zaman mutlu edecek. Camelot, sizin yeni eviniz olacak.

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother, içerdiği birbirinden çılgın karakterle sizi içerisine çekerken, sık sık kahkaha atmanıza neden olacak. Sürükleyici kurgusu ve imrenilecek arkadaş grubuyla kendinizi aniden New York sokaklarını bilir bir halde bulabilir, ve hayatınızı Ted Mosby gibi aynı apartman dairesinde geçirmek isteyebilirsiniz. İzlerken birçok farklı dil kalıbı öğreneceğiniz bu dizi, yeni favorilerinizden birisi olacak.

İngilizcenizi Geliştirmek İçin İzleyebileceğiniz 3 Dizi ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!