Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / İnsanın aklını kullanması ile toplumun gelişmesi ve kalkınması arasında nasıl bir ilişki vardır?
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

İnsanın aklını kullanması ile toplumun gelişmesi ve kalkınması arasında nasıl bir ilişki vardır?

Sponsorlu Bağlantılar


İnsanın aklını kullanması ile toplumun gelişmesi ve kalkınması arasında nasıl bir ilişki var­dır? Tartışınız.

Doğru cevap:

Bilim ve özgür düşünce insanlığın ve uygarlığın gelişmesindeki en önemli etmenlerdir. Bunlar için de insanın aklını kullanması akıl yolundan şaşmaması gerekir. İnsan aklı sayesinde okuyarak her gün kendini geliştirir, her gün biraz daha gelişir Böylece hem kendini hem de için de bulunduğu toplumu ve toplumun kalkınmasını daha da ileriye taşımış olur.

Ekstra bilgi:

İnsan düşünen bir varlıktır. Düşünmek, aklın temel işlevidir. İnsan, bu özelliği nedeniyle bilim, sanat, teknoloji gibi alanlarda birçok çalışma yapmıştır. Çevresine ve diğer insanlara faydalı olmuş ve günümüz uygarlığını meydana getirmiştir. İnsan ister tek başına olsun, ister toplum içinde olsun, düşünerek hareket eder. İnsanı düşünceden soyutlamak mümkün değildir. Düşünmeyen bir insan, kendisini diğer varlıklardan farklı yapan özelliğini kullanmamış olur.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir