Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Sorumluluk ile ilgili konuşma

Pusulayı kim icat etmiştir?

Ana Sayfa / Sorularınız / Isı ve sıcaklık nedir günlük hayatta nasıl kullanırız?
Ödev Soruları

Isı ve sıcaklık nedir günlük hayatta nasıl kullanırız?

Sponsorlu Bağlantılar


Isı ve sıcaklık nedir günlük hayatta nasıl kullanırız?

Isı : Bir cismin sıcaklığının artmasına, uzamasına, genişlemesine, erimesine, buharlaşmasına, bir iş yapmasına yol açan fiziksel enerji.

Sıcaklık: Sıcak olan şeyin durumu, niteliği ya da etkisi

Meteorolojide ya da insanların kışın soğuk havalardan korunmak için yaktığı yakıtlar ile ilgili, deneylerde bu deyimleri kullanabiliriz.

Faydalı bilgi: Hiç düşündünüz mü atasözlerimiz bizlere aslında neyi anlatmak istemektedir? Çünkü “atasözleri” sadece bizlerin okuduğu anlamları içermez. Vermek istedikleri mesajları her zaman mecazlar ve benzetmelerle halkın yaşayışından hareketle verirler. Atasözlerini diğer türlerden ayıran bizlere vermiş oldukları az sözde çok “anlam” barındırmalarıdır. Bundan ötürü sizler için elimizden geldiğince “atasözlerinin anlamları”nı sitemizde yayımlayacağız. “Atasözlerinin anlamları”nı okudukça onlara bakış açınız değişecek ve onların barındırdıkları gizli hazinelere kavuşacaksınız. Tecrübenin bir diğer adı olan “atasözleri anlamları” ile ilgili sizler de aklınıza gelen her şeyi bizimle paylaşabilirsiniz. Bu şekilde oluşturacağımız bu kültürel birikim ileride çocuklarımızın da yararlanacakları birer define olacaktır. Bundan dolayı “atasözleri anlamları” ile ilgili her türlü paylaşımınızı bizlere göndermenizi bekliyoruz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir