Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Işıl Şenol Kırık Nota Kitap Özeti

Işıl Şenol Kırık Nota Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Işıl Şenol Kırık Nota Kitap Özeti

“Kırık Nota” 2015 yılında Butik Yayınevinden çıkan 224 sayfalık bir kitap. “Kırık Nota” kitabının yazarı Işıl Şenol Türk Edebiyatının gelecek vadeden kadın yazarlarındandır. Işıl Şenol “Kırık Nota” kitabında Gerçek Mutluluk nedir sorusunun cevabını arıyor. Kırık Nota; orjinal karakterleri, uzun kahvaltıları, cesaret isteyen kararları ve hesapta olmayan seyahatleri ile ilham veren, sürükleyici ve sıcacık bir roman…

Işıl Şenol Kırık Nota Kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Işıl Şenol Kırık Nota Kitabından Küçük Bir Bölüm

*******************

Selci 110 a geliyordu binâ hava o kâdar kapalıydı ki gecenin bir yarısı kalkıp işe gelmiş gibiydik. Camdan görünen man­zaram biraz kasvetli ama bir o kadar da huzurluydu. Camın karşısında, ucundan kıyısından deniz görünen masamı gerçek­ten çok seviyordum, birkaç defa gazetedeki yerimi değiştirmek istemişlerdi ama her seferinde onları ikna etmiştim. Böyle ha­valarda gazetede pek çıt çıkmaz, klavye sesinden başka bir şey duyulmazdı. Yalnızca ses getirecek bir haber olursa ortalıkta bir telaş yaşanır, ani toplantılar yapılırdı.

E-postalarımı kontrol ederken Yazı İşleri Müdürü Gül­den Hanım’dan gelen e-postayı fark ettim; içerik kısmı boş­tu, sadece başlıkta “Cuma günü saat 10.00’ da odamda gö­rüşelim lütfen,” yazıyordu. Çoktan cuma olmuştu ve ben eğer e-postalarımı 5 dakika daha geç kontrol etsem Gülden Hanım’ın çağrısına geç kalmış olacaktım. Makyaj çantamı çı­kardım, allık ve ruj sürüp odasına gittim. Sıcak ıhlamur ma­samda beni bekliyordu ve doğrusu ben de onu her şeyden çok istiyordum, ama boğaz ağrısından öleceğimi bilsem disiplini ile ün salmış Gülden Hanım’ı bekletemezdim. Odasına girdi­ğimde gülümsedi:

“Günaydın Yaren, hayret, tam zamanında!”

Sabah sabah kafama gelen taşla iyice ayılmıştım. Neyse ki müdürüm hayatta dakik olmaktan daha önemli özellikler ol­duğunu biliyor ve beni seviyordu. Yine de fırsat buldukça tatlı tatlı iğnelemekten vazgeçmezdi. Ona göre çok yetenekli bir insandım, sarsaklığını olmasa kim bilir nerelere gelirdim, bu yönüm son derece “gelişmeye açık” bir yöndü. Gülden Hanım o sabah her zamankinden daha keyifli görünüyordu, ne söyle­yeceğini çok merak etmiştim.

Yarencim, seni buraya önemli bir konuyu konuşmak için…

*******************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir