Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Issız Kadınlar Sokağı Kitap Özeti Canan Tan

Edebiyat severler Canan Tan‘ın yazmış olduğu Issız Kadınlar Sokağı kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı Kitap Özeti

Issız Kadınlar Sokağı” 2019 yılında Doğan Kitaptan çıkan 144 sayfalık bir kitap. “Issız Kadınlar Sokağı” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Canan Tan tarafından kaleme alınmış. “Issız Kadınlar Sokağı Özeti”ne baktığımızda ise taciz, tecavüz, şiddet mağduru 20 kadının hikayesinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“Ama sen benimle beraber olmaya ve yaptıklarıma sabredemezsin!

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birinin diploma töreni. Öğrenciler cüppeleriyle, konuklara ayrılan platfor­mun önünden geçiyorlar. Alkışlar, alkışlar, alkışlar… Biraz­dan tören başlayacak. Heyecan dorukta. Öğretim üyeleri tam kadro orada.

Açılış konuşmasını yapıyor rektör. Farklı bölümlerden öğ­retim üyelerinin ortak dileklerini iletiyor.

“Her biriniz parlayan yıldızlanmızsınız bizim” diyor. “Yo­lunuz açık, ışığınız daim olsun. Sevgiyle kalın. Bizleri unut­mayın.”

Cüppelerinin içinde kıpır kıpır öğrenciler. Farklı bölümle­rin öğretim üyelerinin elinden aldıkları diplomalar ve töre­nin sonunda coşkuyla havaya atılan kepler… Üniversiteye başlarken hedeflenen son noktaya ulaşmış olmanın sevinci ve gururu… Ardı ardına çekilen, bu özel günü ebedileştirecek fotoğraflar…

İşletme Bölüm Başkam Profesör Nesteren Sezer, bölüm bi­rincisi Mine Aydan’ın diplomasını verirken, en az onun ka­dar heyecanlıydı. Çalışkanlığının ve başarısının yanı sıra, en ters ve en can sıkıcı durumlarda bile sergilediği iyimser tab­lo ve insanın içini ısıtan gülümsemesi, herkesten farklı kılı­yordu onu.

Kutlamalar diploma töreniyle sınırlı değildi…

Canan Tan’ ın kaleme aldığı Issız Kadınlar Sokağı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close