Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / İstiklal Marşı Yazarımız ve Bestecisi Hakkında Bilgi
Ödev Soruları

İstiklal Marşı Yazarımız ve Bestecisi Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar


İstiklal Marşı Yazarımız ve Bestecisi Hakkında Bilgi 

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’dur. Mehmet Akif Ersoy Türk edebiyatının en önemli şairlerinden biridir. Türk şairi, veteriner, hekim, öğretmendir. Milli Marşımızı yazmıştır ve 12 Mart 1921 yılından TBMM tarafından kabul edilmiştir.

İstiklal Marşımızın bestecisi ise Osman Zeki Üngör’dür. Osman Zeki Üngör Milli Marşımızın bestecisi olarak tanınan bir sanatçımızdır. Osmanlı Sarayında ile Türk Kemancısı olarak yetişmiştir. Soyadı adı kanunun çıkmasıyla Üngör soyadını almıştır. 1958 yılında İstanbul’da 78 yılında hayata veda etmiştir.

Faydalı Bilgi: Hepimizin hayatı her gün verdiğimiz sınavlarla geçmektedir. Gelecek adına her gün yeni sınavlarla karşılaşmaktayız. Öğrenciler her yıl değişen sistemlerde yüzlerce sınava girmekteler. Piyasada birçok sınav dokümanı bulunsa da en derli toplu “sınav soruları” için kaynak bulmakta yine de zorlanmaktalar. Bizler uzun çalışmalar sonucu neredeyse her konudaki ve her branştaki her kademeye ait “sınav sorularını” sizler için derledik hazırladık. Sizlerin gireceği sınavlarda bu “sınav soruları” umarım işinizi kolaylaştıracaktır. Yapmanız gereken sitemizi ziyaret ederek “sınav soruları” bölümünü tıklamak olacaktır. Bu sınav soruları sayesinde belki de en zorlandığınız sınavlardan bile çok başarılı şekilde çıkacaksınız. Hayatın da bir sınav olduğunu unutmamanız ve gireceğiniz her sınavdan başarı ile çıkmanız dileğiyle.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir