Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Jojo Moyes Senden Sonra Ben Kitap Özeti
Senden Sonra Ben

Jojo Moyes Senden Sonra Ben Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Jojo Moyes Senden Sonra Ben Kitap Özeti

“Senden Sonra Ben” 2016 yılında Pegasus Yayınevinden çıkan 456 sayfalık bir roman. “Senden Sonra Ben” kitabının yazarı İngiliz Edebiyatının ünlü kadın yazarlarından olan Jojo Moyes. “Senden Sonra Ben” kitabını çevirmenliğine ise Fazilet Mıstıkoğlu yapmış. Senden Önce Ben kitabıyla tanıdığımız  Jojo Moyes 2016 yılında “Senden Sonra Ben” kitabını yazdı. “Senden Sonra Ben” kitabında Louisa Clark ve Will Traynor birlikte altı ay geçirmiştir fakat Will Traynor Louisa Clark’ın hayatından çıktıktan sonra Lou nasıl yaşayacağını bilememektedir. Will’siz bir hayat Lou için hayat değildir. Louisa Clark yaşamı olduğu aşk acısını anlatan roman Jojo Moyes özgü bir üsluğpla kaleme alınmış.

Jojo Moyes yazmış olduğu”Senden Sonra Ben” kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Senden Sonra Ben kitabından küçük bir bölüm

********************

Annemden gelen kartı eline aldı ve sonra bıraktı. “Bunun şaka­sını yapacak değilim. Yani, evet, gerçek babam tekerlekli sandalyeye mahkûm, zavallı bir adamdı. Neresi komik ki bunun?”

Ona bir bardak su uzattım. “Ama kim… ailen kim? Yani an­nen kim?”

“Sigaran var mı?”

Odada dolanmaya başladı. Ne bulursa dokunuyor, birkaç eşyamı eline alıp bırakıyordu. Başımla sigaram olmadığını belirttiğimde, “Annemin adı Tanya. Tanya Miller. Üvey babamla evli, onun da adı Francis Geri Zekâlı Boksurat Houghton.”

“Güzel isim.”

Suyu bıraktı ve bomber tarzı ceketinin cebinden bir paket sigara çıkarıp bir tane yaktı. Benim evimde içemeyeceğini söyleyecektim ama fazlasıyla afallamıştım, o yüzden gidip pencereyi açtım.

Gözlerimi ondan alamıyordum. Belki Will’den küçük izler görebilirdim. Mavi gözlerinde, o hayal meyal karamel teninde vardı. Konuşmadan önce çenesini hafifçe yukarı kaldırışında, gözünü kırpmadan bakışında vardı. Yoksa ne görmek istersem onu mu görüyordum? Pencereden eğilip sokağa baktı.

“Lily, devam etmeden önce sana söylemem gereken…” “Öldüğünü biliyorum,” dedi. Sigarasından hızlı bir nefes çekti ve dumanını odanın ortasına üfledi. “Yani zaten öyle öğrendim. Televizyonda yardımlı intihar hakkında bir belgesel vardı, onun adı geçince annem bir anda sebepsiz yere çıldırdı, banyoya koştu ve Boksurat da arkasından gitti. Doğal olarak ben de dışarıdan dinledim. Annem tamamen şok olmuştu çünkü tekerlekli san­dalyeye mahkûm olduğunu bile bilmiyormuş. Her şeyi duydum. Yani Boksurat  gerçek babam olmadığını bilmiyor değildim. Ama annemin tek söylediği, gerçek babamın beni tanımak istemeyen bir pislik olduğuydu.”

********************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir