TIKLA ABONE OL

Deniz Hasreti Şiirindeki İsim Tamlamaları

Tevfik Fikret'in Sis Şiiri Hakkında Bilgi

Ana Sayfa / Sorularınız / Jules Verne Roman Yazarken Hangi Bilim Dallarından Yararlanmıştır
Ödev Soruları

Jules Verne Roman Yazarken Hangi Bilim Dallarından YararlanmıştırJules Verne Roman Yazarken Hangi Bilim Dallarından Yararlanmıştır

  • Jules Verne dünya edebiyatının belki de gelmiş geçmiş en büyük bilim kurgu yazarlarındandır. O eserlerini yazarken FİZİK, MATEMATİK, KİMYA, BİYOLOJİ gibi bilim dallarından yararlanmıştır.

Faydalı Bilgi: “Türküler” bizlerin duygularının tercümanı yüreğimizden akıp giden ne varsa kılavuzudur. Türkü olmayan bir dünya bir çöle benzer. Onlarla güler, onlarla sever onlarla ağlarız. Onlar olmadan ne sevdiğimize aşkımızı, ne yitirdiklerimize ağıtlarımızı ne de kahramanlarımıza hak ettikleri şanı veremezdik. Her yörenin kendi yaşamından damıttığı türküler yıllarca dilden dile hafızadan hafızaya aktarılmıştır. Bizleri biz yapan en önemli ortak paylaşımlarımız haline gelmişlerdir. “Türkü” bilmeyen türkü söylemeyen türkü dinlemeyen bir nesil ne atasını ne geçmişini ne de bugününü bilemez. “Türküler” sayesinde düğünlerimiz neşelenir türküler sayesinde dertlerimize dermanlar buluruz. “Türkü” türkü bir coğrafyanın çocukları olarak bizler türkülerimize sahip çıkmalı onları sonraki nesillere aktarmayı kendimize bir görev saymalıyız. “Türküler”le kalın.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Tek Yorum

  1. bence düşünmeylen

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!