Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Jules Verne’nin Yazdığı Romanlar ve İlham Kaynağı Olduğu Buluşlar
Ödev Soruları

Jules Verne’nin Yazdığı Romanlar ve İlham Kaynağı Olduğu Buluşlar

Sponsorlu Bağlantılar


Jules Verne’nin Yazdığı Romanlar ve İlham Kaynağı Olduğu Buluşlar

Jules Verne’nin Teknoloji Tasarımdaki Önemi

Jules Verne 19. yüzyıl Fransız edebiyatının en önemli romancılarından biridir. Jules Verne bilim kurgunun babası olarak anılır. Dünyada eserleri, kitapları en çok çevirilen ikinci yazardır.

Yazmış olduğu Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Dünya’nın Merkezine Yolculuk, Seksen Günde Devr-i Alem, Ay’a Seyahat, Balonla Beş Hafta gibi eserleri sayesinde  dünya sanayisi ve teknolojisine ilham kaynağı olduğu düşünülür.

Onun  Nautilius adlı denizaltı’sı daha sonraki yıllarda gerçek nükleer denizaltısına isim olarak verilmiştir. Ay’a Seyahat adlı romanından sonra Ay’a gidilmiştir. Dünyadaki birçok buluşun ilham kaynağı olmuştur Jules Verne.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir