Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Zekeriya Efiloğlu Kalbime Yazdım Seni Kitap Özeti

Jemma Forte Olmadı Baştan Alalım Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / K. A. Tucker Bir Küçük Yalan Kitap Özeti

K. A. Tucker Bir Küçük Yalan Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


K. A. Tucker Bir Küçük Yalan Kitap Özeti

“Bir Küçük Yalan” Hyperion Kitap’tan 2016 yılında çıkan 320 sayfalık bir kitap. “Bir Küçük Yalan” kitabının yazarı K. A. Tucker çevirmeni ise Zeynep Ünalan’dır. K. A. Tucker Bir Küçük Yalan kitabında Livie adında bir genç kızın yaşamış olduğu entrikalı olayları anlatıyor.

K. A. Tucker Bir Küçük Yalan kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Bir Küçük Yalan kitabından bir bölüm

********************

“Kacey!” diyorum nefesim kesilerek. Gözlerim yuvaların­dan uğruyor. Bangır bangır müziğin, Kacey’nin kelimelerini yut­muş olması için dua ediyorum. Fakat yüzlerdeki şaşkınlığı görünce dua ettiğim gibi olmadığını anlıyorum.

Kacey nin koluna yapışıp onu çekiyorum. Özür dilemeye başladı bile. “Ayyü Livie özür dilerim. Sanırım sarhoşum. Ağzım gevşedi…”

“Az önce ne yaptığını biliyor musun?”

“Senin sırtına büyük bir “bakire” hedef tahtası mı çizdim?” diyor Kacey, ezik bir suratla.

Omzumun üstünden çaktırmadan bakmaya çalışıyorum. Jell-0 hırsızı, bir grup çocukla konuşuyor ve birasını yudumlarken kıkırdıyor. Ama o delici gözler benim üzerimde, uzanıp arkadaşlarından birinin Jell-O bardağını alıyor. Havaya kaldırıyor, dilini bardağın içine sokuyor, kaşlarını oynatıyor, dudaklarım okuyorum. “Sıra sende?”

Hemen başımı çeviriyorum, ablama bakıyorum ve patlıyo­rum. “Bıraksaydım da o tişörtü giyseydin!” Bazı açılardan deneyim­siz ve saf olabilirim ama gayet iyi biliyorum ki onun gibi bir herif için on sekiz yaşında bir bakire keşfetme fikri, gökkuşağının öbür ucundaki o hayalî altın küpünü bulmaktır.

“Özür dilerim…” Kacey omuzlarını kaldırıyor. Çocuğa ba­kıyor. “Ama seksi olduğunu kabul etmelisin, Livie. Akdenizli iç ça­maşırı mankenlerine benziyor. Sabah kalktığında yanında çirkin bir çakal bulmazsın. ”

İçimi çekiyorum. Kacey’nin, benim bekâretim konusunda neden bu kadar takıntılı olduğunu bilmiyorum. Yıllarca hiç umursamadı. Aslında, lisedeyken kimseyle çıkmamış olduğum için mutlu bile görünüyordu. Ama son zamanlarda, sanki ben seksüel bir baskı altındaymışım gibi davranıyor. Onun, psikolojiye giriş için yaptığı bu seçimden nefret etmeye başladığıma yemin edebilirim.

“Bak şu çocuğa bir kere!”

“Hayır,” diye, itiraz ediyorum inatla.

Pekâlâ,” diye mırıldanıyor Kacey, kilit giymiş (Bir togapar giymiş biri?) daha kısa boylu bir çocuğun taşıdığı tep- en bardak kaparken. “Ama bekâretinden vazgeçmeye karar

********************

K. A. Tucker tavsiye ettiğimiz diğer kitapları: Sığınak, Lanetli, On Küçük Nefes

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir