Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Kütüphanelerin Daha Verimli Kullanılması İçin Neler Yapmalıyız

Pilotluk Hakkında Acayip Bilgiler

Ana Sayfa / Sorularınız / Kağıt İsrafını Önlemek İçin Neler Yapmalıyız
Ödev Soruları

Kağıt İsrafını Önlemek İçin Neler Yapmalıyız

Sponsorlu Bağlantılar


Kağıt İsrafını Önlemek İçin Neler Yapmalıyız

  • Kğıt israfını önlemek için öncelikle insanları çevre konusunda bilinçlendirmek gerekir. Her yere geri dönüşüm kutuları koymalı ve fazla kağıtları vs. buralara atmalıyız. Bunun yanında kesilen her ağaca karşılık üç ağaç dikmeliyiz. Böylece ormanların tahrip edilmesinin biraz da olsa önlemiş oluruz. Resmi yazışmalarda kağıt yerine mail veya benzer yolları denemeli kullanmalıyız. Özellikle çok kağıt israfı gerektiren işlerden haberleşmelerden raporlamalardan kurtulmalıyız.

Faydalı Bilgi: “Sinema” bir büyüdür, Bu büyü beyaz perdeden evlerimize neredeyse hemen her gün misafir olmaktayız. “Sinema” ile aşkları tanır sinema ile hüzünlenir “sinema” ile hayata karşı giriştiğimiz kavgayı anlarız. Hayat karşısında hemen her uygu aktörlerin jest ve mimiklerinden dilinden evlerimize oradan da zihinlerimize kazınır. “Sinema”sız bir hayat kupkuru tuzsuz tatsız bir yemeğe dönüşecektir. Bizler sizler için “sinema” tarihimizde yer etmiş birçok filmi künyesi yapım yılı yönetmeni oyuncuları ve de konularıyla beraber inceleyerek sitemizde yararlanmanız için yayınladık. En güvenilir kaynaklardan derlediğimiz bu dizin başka hiçbir sitede yer almamaktadır. Umarız ki sizler de “sinema” hakkında merak ettiğiniz her şeye en güvenilir kaynak olan evvel cevap sitemizden ulaşırsınız. Beğeni ve yorumlarınız bizler için çok değerli. “Sinema” bir mucizedir ve umarız ki bu mucize sizi sonsuza dek bırakmaz.

0
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. Türkiye’de bir sene içerisinde sünnet,evlilik,nişan vs gibi ortalama 800.000 tören gerçekleştirilmekte olup her bir tören için ortalama 100 adet davetiye basılmaktadır , bu da toplamda 80 milyon davetiye basılması anlamına gelmektedir .80 milyon
    ortalama bir davetiye kağıdının metrekaresi 230 gram olup ortalama bir daveteyinin ağırlığı ise 10 gram civarındadır. 80 milyon davetiye için 800.000 kilo kağıda ihtiyaç duyulmaktadır.Yine kısaca hesap yapılacak olursa 700 kilogram kütleli bir çam ağacından elde edilen kağıt miktarı yaklaşık 350 kilogram oluyor.
    Toplamda ise 800.000 kg’lık ihtiyacı karşılayabilmek için 800.000/350 = 2285 adet çam ağacı kesilmesi demek oluyor.Bunu önleyebilmek için cepdavetiye sistemimizi geliştirdik , hem davetiyeye göre daha az maliyetli olup hem de binlerce ağacın kesilmesini önlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir