Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Agatha Christie Pembe Evdeki Ölü Kitap Özeti

Zülfü Livaneli Gözüyle Kartal Avlayan Yazar Yaşar Kemal Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Kahraman Tazeoğlu Kıyısızlar Kitap Özeti

Kahraman Tazeoğlu Kıyısızlar Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Kahraman Tazeoğlu Kıyısızlar Kitap Özeti

“Kıyızısılar” 2012 yılında Destek Yayınlarından çıkan 192 sayfalık bir kitap. “Kıyızısılar” kitabının yazarı Kahraman Tazeoğlu’nun bu kitabı okur tarafından çok sevilen bir kitaptır. Kahraman Tazeoğlu “Kıyızısılar”ı kaybedenlerin ve yalnızların kitabı olarak adlandırıyor. İçinde birçok hikayenin yer aldığı kitap tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

“Kıyısızlar” kitabından küçük bir bölüm. 

********************

Merhaba nöbetini tuttuğum

Kendimi vitrinlerde seyrederken, bir aşk tüccarının rafında kalmış alelade bir çerçeve olduğumu anlaya­mamışım. Ne zormuş insanın sevildiğini sanması. Tırnaklarıy­la kazıdığı bir aşkta, tırnak kadar değerinin olmaması… Ben aşkı, kıracağını bile bile kalbini sevdiğine vermek ve bundan hiç gocunmamak olarak bilirdim. Uğruna ölünebilecek yaşam­lar bulmalı ve sırf bunun için bile yaşamayı göze almalıydım. Aldım! Tek taraflı sevdim. Boşluktaki yanımı da ona verdim. Gözlerindeki sığınakta, kendimi kalbimden astım. Denize âşık olanlar gel-git’ine de katlanır dedim. Gitti ama gelmedi. Bir adım bile yaklaşmadı bana, hep uzakların yakını oldu.

Yokluğum belki hatırlanır dedim uzak yerlerden. Ama se­vilmeyen hatırlanmıyor; gerçekten yitirilmeden. İnsan neler öğreniyor yaşarken. Mesela aşk acısı kalpte oluşuyor ama asıl yarayı ruh alıyor. Yani sonunda her şarkı bitiyor ama hiçbir şarkı ölmüyor. Ey benim acımasız katilim; yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenler. Biraz yaşasaydık keşke. Keş­ke beni, anısı olan bir geçmişle terk etseydim Bak, gözlerinde yüzüyorum her gece… Ve kara görünmüyor gözlerinde. Yoklu­ğunu bile seviyorum yâr; çünkü o bile sen olduğun için var.

Her mevsim gelişini bekliyordum. Sanki bir öncekinden fark­lı olacakmış gibi. Sanki gelecekmişsin, gelip de gitmeyecekmişsin gibi. Kalbimde kanayan açık bir yaraydın. Kalbime seni bastım. Yaralarıma seni sardım. Ne acı ki sen bana ilaç değil, zehirli bir yara bandıydın.

********************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir