Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat Kitap Özeti Nilgün Bodur

Edebiyat severler Nilgün Bodur tarafından yazılan Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Nilgün Bodur Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat Kitap Özeti

Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat” 2021 yılında Turkuvaz Yayınlarından çıkan 184 sayfalık bir kitap. “Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Nilgün Bodur tarafından kaleme alınmış. “Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat Özeti”ne birlikte bakalım.

Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat Arka Kapak Yazısı

“Bu, sonu çok belli ama yolculuğu da bir o kadar gizemli olan hayatın yaşayanları hep haddinden fazla heyecanlıydı…

Kaideleri ezberlemeye çalışırlardı bir yandan da.

Çünkü tadına varmayı çok istedikleri ama ne yazık ki kısıtlı bir sürede gerçekleştirmeleri gereken ve de ellerine tutuşturulan, iade şansı olmayan tek yön biletleriyle çıktıkları gizemli yolculuklarında karşılaştıkları sapaklardan, doğru olanı seçmek isterlerdi.

Yanlış sapaklarda oyalanıp zaman kaybetmek istemezlerdi.

Ezberlerlerdi hayatın bütün yollarını, dağlarını, patikalarını, rüzgârlarını, ormanlarını, yangınlarını, fırtınalarını, acılarını, aşklarını ve başkaları tarafından yazılmış kurallarını…

Tüm bunları öğrenmek için de; hiç yanlış yola sapmadan, hiç kaybolmadan, hiç çelme takılmadan, hiç şaşırmadan, hiç kaza yapmadan, hiç yaralanmadan ve hiç ağlamadan; mutlu, huzurlu, coşkulu ve gururlu bir şekilde yolculuklarını tamamlamış olanlara danışırlardı.

Öğrendiklerini unutmamak için de büyük bir titizlikle not alırlardı. Kıyamadıkları zamanlarını başkalarının kurallarını bir deftere yazarken ve bir yandan da onları ezberlemeye çalışırken harcarlardı…

Ama bilmezlerdi, aslında hayat kaidelere tamah bile etmeyen kocaman bir istisnaydı…”

Nilgün Bodur, 5. kitabı Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat’ta bir acıdan yola çıkarak insanlığa, aşka ilişkin hisleri ve düşüncelerini, 9 yaşından bu yana tuttuğu “defterine” yazarcasına samimiyetle yazıyor. Ve kitabın sonunda bize de kendimize sormak kalıyor: Gerçekten kural diye bir şey var mı, yoksa kural diye bildiğimiz her şey istisna mı?

Nilgün Bodur tarafından kaleme alınan Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!