Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Meslekler Hangi Yetenekleri Getirir

Pollyanna Kitabının Konusu ve Ana Fikri

Ana Sayfa / Sorularınız / Kan Al Şehit Türkiye Vatan ve Asker Kelimelerini Kullanarak Bayrak Sevgisi Konulu Bir Olay Yazısı
Ödev Soruları

Kan Al Şehit Türkiye Vatan ve Asker Kelimelerini Kullanarak Bayrak Sevgisi Konulu Bir Olay Yazısı

Sponsorlu Bağlantılar


Kan Al Şehit Türkiye Vatan ve Asker Kelimelerini Kullanarak Bayrak Sevgisi Konulu Bir Olay Yazısı

Anadolu’nun küçük bir kasabasında yaşayan Mehmet’in yaşı 20 olmuştur. Anlayacağınız bizim Mehmet’in askerlik yaşı gelmiştir. Mehmet’in köyünde ise aynı zamanda sevdiği kız varmış. Sevdiceğini çok sever askerden geldikten sonra ise onunla evlenmek istermiş.

Mehmet köy meydanında kurulun meydanda askere kınalı kuzular gibi elleri kına yakılarak gönderilmiş. Kırmızı al bayrağımızı Mehmet ile birlikte askere göndermiş köy halkı ve Mehmet’in sevdikleri.

Mehmet askerdeyken bir gün çatışmaya girer. Kanının son damlasına kadar savaşır. Mehmet çatışmadan ağır yara alır. Kaldırıldığı hastane de şehit olur. Mehmet vatanı için can vermiştir. Al bayraklara sarılarak cenazesi memleketine gönderilir. Annesi, babası, sevdiceği o kadar çok üzülür ki… Ama üzüntülerini belli etmezler. Cenazenin başında hepsinin dilinden şu kelimeler dökülür.

Vatan sağ olsun, Türkiye Sağ olsun…

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir