Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Kar ile ilgili kompozisyon
Ödev Soruları

Kar ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Kar ile ilgili kompozisyon

Kar neden yağar kar…Yağar çünkü belki de bu dünyadaki bütün siyahların, karanlıkların, kötülüklerin üstüne bembeyaz örtü sermek için yağıyordur. Kim bilebilir ki? İnsanlar günümüz dünyasında öyle kötü yollara girmiş, öyle kötülüklere batmıştırlar ki, belki de temizlenmek için tertemiz bir beyaz örtüye ihtiyaç duymaktadırlar. Gökyüzüne ellerini açıp bu kötülüklerden arınmak için Allah’a yalvarıp, kar yağmasını istiyorlardır belki de.

Ne olursa olsun kar beyazlığı, saflığı güzelliğiyle hala her yağışında hepimizi derinden etkiliyor, kendisine hayran bıraktırıyor. Ben her kar yağdığında camdan bakan Arap Kızı gibi oluyorum. Kesinlikle gözümü ondan alamıyorum. Çünkü kadar güzel yağıyor ki bu muhteşem doğa olayına tarafsız kalmak pek mümkün değildir.

Kar insanları umudu, saflığı, temizliği ve de belki de unuttuğumuz ne kadar güzellik varsa getirmek için yağıyordur. Keşke hep kar yağsa ve dünya hep bembeyaz kalsa…

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. .çunküden sonra “kadar güzel ” yazmışsınız duzeltirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir