Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Kara Kapan Kitap Özeti Sezgin Irmak

Edebiyat severler Sezgin Irmak‘ ın yazmış olduğu Kara Kapan kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Sezgin Irmak Kara Kapan Kitap Özeti

Kara Kapan” 2019 yılında Portakal Yayınevinden çıkan 224 sayfalık bir kitap.“Kara Kapan” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Sezgin Irmak tarafından kaleme alınmış. “Kara Kapan Özeti”ne baktığımızda ise kenan içinde uyandığı bir kapana nasıl geldiğini anlamaya çalışırken aslında orada hiç de yeni olmadığının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“Teşekkür ederim,” dedim. Karşılıklı hafif tebessümle birbirimize yol verdik. Elime tutuşturduğu bu zarfı nasıl unuttuğumu düşünerek asansöre doğru yürüyüp beklemeye başladım.

Yine o takip edildiğim hissi… Birinin arkamdan yaklaştığına o kadar eminim ki… Ayak sesleri gitgide yaklaşıyor, nefes alışı sanki birazdan ensemde belirecek… Ve kolundaki altın saatinin hışırtısıyla bir el ya­nımdan uzanarak asansörü çağırma düğmesine basıyor. Bu lobideki adam. Bana bakıyor. Dalgın olduğumu fark etmiş gibi, bana yardım etmek ister gibi bir hali var. Tam konuşmaya yeltenecekken aramızdan geçen 6041 yaşlarında bir çift buna engel olup asansöre biniyor. Ben de hemen arkalarından binerek yüzümü lobide kalan adama çevi­riyorum. Kapı kapanmaya başlıyor. Ve o hâlâ kapı kapanana kadar kalan boşluğu değerlendirip bana bakınıyor. Biliyorum kendimi bir an evvel toparlamalıyım. Asansördeki yaşlı adam benden korur gibi elini eşinin omzuna atıp biraz geri çekiyor. Belki de haklı. Biricik eşimin söyledikleri aklıma geliyordu.

“Ne düşünsen yüzünde belli ediyorsun Kenan! Yüzün yüreğinin aynası.”

Öyle olmalı ki, adam yüzümdeki paniği sezmiş olsun. Yoksa kendi halindeki bu yaşlı adamın tedirginliğine bir anlam yükleyemiyorum. Onlar altıncı kata, bense beşinci kata basmıştım. Ağır ağır ilerleyen asansör, kimse inip binmediği halde üçüncü kat dışında tüm kadarda durmayı başarmıştı. Beşinci katta da benim için açılan kapı yüzünden bu yaşlı çiftin hayatından çaldığımı düşünmeye başlamış ve gereksiz bir mahcubiyet hissetmişti.

“Ne oluyor bana?”

Böyle düşünmeye ne zaman başladım bilmiyorum. Ama hayatın bize verdiği her saniyeye karşı Hassasiyetimin artığı kesin. Yoksa bu da mı bir takıntı!

Zaman daralıyor.

Odama girmeme az kaldı. Kulağa biraz havalı gelse de kral dairesini ayarlamışlardı bana. Öyle lüks bir otel olmadığından tek bir odaydı.

Sezgin Irmak’ ın kaleme aldığı Kara Kapan tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close