Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları / Karagöz ile Hacivat” kelimeleri size neleri çağrıştırıyor? Yazınız.

Karagöz ile Hacivat” kelimeleri size neleri çağrıştırıyor? Yazınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Karagöz ile Hacivat” kelimeleri size neleri çağrıştırıyor? Yazınız.

3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı

3. Sınıfa yeni başlayan öğrencilerimiz için en önemli derslerden biri olan Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabının Cevaplarını sizler için hazırladık. Bazen öğrencilerimiz ve velilerimiz Türkçe Ders Kitabının içindeki soruları ayrı ayrı araştırabiliyor. Biz de bu sebepten dolayı soruları sizler için ayrıntılı bir şekilde ele alıyoruz.

Bu yayınımızda ise ele alacağımız dersin kategorisi:  “3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen suali yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Bakalım bu sayfamızdaki sorunun cevabı nedir, birlikte inceleyelim.

Soru: Karagöz ile Hacivat” kelimeleri size neleri çağrıştırıyor? Yazınız.

  • Cevap:
  • Edebiyatta bize ait değerler olarak birçok masal, destan ve orta oyunu ile gölge oyunları bulunmaktadır. Karagöz ve Hacivat da orta oyunu olarak başlayan ve gölge oyununa çevrilen bir oyun olmuştur.Karagöz ve Hacivat kelimeleri bize, Osmanlı Dönemini, Ramazan aylarını, nükteyi, şakayı, kurnaz olmayı, insanların birlik ve beraberlik içinde mutlu olduğunu hatırlatmaktadır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir