Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Karalama Oyunun Herhangi Bir Aşamasını Değiştirip Oyunu Farklılaştırınız Bunu Yazarak Açıklayınız
Ödev Soruları

Karalama Oyunun Herhangi Bir Aşamasını Değiştirip Oyunu Farklılaştırınız Bunu Yazarak Açıklayınız

Sponsorlu Bağlantılar


Karalama Oyunun Herhangi Bir Aşamasını Değiştirip Oyunu Farklılaştırınız Bunu Yazarak Açıklayınız

Karalama Oyununu Aşama Aşama Anlatımı:

Karalama oyunu iki grup arasında çok kişiyle oynanan bir oyun. Bu oyunda önemli olan herkesin farklı renkteki bir kaleme sahip olmasıdır. İki gruptaki kişiler önündeki resim kağıdına resim yapmayı amaçlıyor. Her gruptan bir kişi önündeki resim kağıdına bir çizgi çiziyor. Daha sonra sırasıyla diğer kişiler ikinci ve üçüncü çizgiyi çekiyor. En güzel resmi hangi grup yaparsa o grup oyunu kazanıyor.

Karalama Oyunun Herhangi Bir Aşamasını Değiştirip Oyunu Farklılaştırınız:

Bu oyunda gruptaki her bir bireyin farklı renkte kalemleri vardır. Ve kimin hangi renk kaleme sahip olduğu biliniyor. Peki ya herkesin elindeki kalem aynı renkte olursa. İşte bu şekilde bu oyun farklılaştırılabilir. Yani herkese aynı renkte kalem verirsek bu sefer kimin hangi çizgiyi çektiği bilinmeyecektir. Böylece kimse kimseye kızmayacaktır.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir