Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kompoziyon

Kardeşlik ve barışın dünyaya yayılması için neler yapılmalıdır? Düşüncelerinizi bir kompozisyon şeklinde anlatınız.

Bugünkü yazımızda “Kardeşlik ve barışın dünyaya yayılması için neler yapılmalıdır? Düşüncelerinizi bir kompozisyon şeklinde anlatınız.” kompozisyon konusunu ele alacağız.

Kardeşlik ve barışın dünyaya yayılması için neler yapılmalıdır? Düşüncelerinizi bir kompozisyon şeklinde anlatınız.

Kardeşlik için bu dünyada gerekli olan tek şey bence insanın kendi bencilliğinden sıyrılmasıdır. Ancak o şekilde insan bir başkasını düşünebilir ve bir başkasının mutluluğundan mutlu olabilir. İnsanların kardeşçe yaşaması aslında inanın çok zor değildir. İhtiyacımız olan tek şey insan olmanın gerekliliklerini unutmamak. Bir başkasını kırmamak, kendi anlık çıkarlarımız için bir başkasının kalbini onarılmamak üzere kırmamak, bir başkasının acıları üzerinden kendi mutluluk evrenimizi oluşturmamak. Bunları yaptığımızda göreceğiz ki aslında zaten hepimiz kardeşçe yaşayabiliyor ve aramızdaki sevgiyi çoğaltabiliyoruz. Ama ne yazık ki yaşadığımız dünyada bu bahsettiğimiz paylaşımı gerçekleştirebilmek biraz hayal gibi kalıyor. Çünkü insanlar o kadar acımasız ki bırakın kardeşçe yaşamayı kendi öz kardeşini bile kendi çıkarları için ezip geçebiliyor. Sevgiyi çoğaltmak yerine nefreti beslemeyi paylaşmak yerine bölmeyi tercih ediyor. Ve sonunda kendisine kalan ne yazık ki yine acılar mutsuzluklar oluyor. O yüzden sıyrılalım bencilliğimizden ve sarılalım kardeşçe yaşayabileceğimiz bir dünya düşüne.

Sizler için “Kardeşlik ve barışın dünyaya yayılması için neler yapılmalıdır? Düşüncelerinizi bir kompozisyon şeklinde anlatınız.” konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close