Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Kasım Ayında Neler Yemeliyiz

“Kasım Ayında Neler Yemeliyiz” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Kasım Ayında Neler Yemeliyiz

Her mevsimin ve her ayın bize sunduklarının farklı olduğunun zaten farkındayız. Dünyaya bize tüm bunları sunduğu için minnettar olmanın yanında hangi mevsimde, hangi ayda neleri yersek çok daha sağlıklı oluruz bunu da bilmeliyiz.

Kasım ayında neler yersek bağışıklık sistemimizi güçlendirebiliriz bunu öğrenerek beslenme düzenimizi buna göre şekillendirirsek, Kasım ayından alınabilecek maksimum verimi almış oluruz. Bu yazımızda Kasım ayında yetişen sebze meyvelerden ve onların bize sağladığı yararlardan bahsedeceğiz.

Sağlam bir kafa için sağlam bir vücut gerekir, beslenme düzenimiz her şeyden daha önemlidir. Bunu unutmayın.

Karnabahar ve Kereviz

Bağırsak sağlığına en iyi gelen besinlerden birisi olan karnabahar içerdiği C ve K vitaminleri ile de kışın ihtiyaç duyduğumuz vitaminleri büyük ölçüde destekler. Özellikle kış soğuklarında sık sık idrara çıkma nedenimiz büyük ölçüde iltihaplardan kaynaklanmaktadır. Tüm bu iltihaplanmaların sonlanması için bol bol kereviz tüketmek de Kasım ayında yapılacakların başında gelmeli.

Ispanak, Pırasa ve Havuç

İçerdiği demirle bilinen ıspanak da kışın en az sevilen ama en sağlıklı sebzelerinden birisidir. Aynı zamanda kan pıhtılaşmasını da büyük oranda azaltarak kalp sağlığına iyi gelmektedir. Bir arada yazılmaya müsait olan ayrılmaz ikili ıspanak ve havuç ise içerdikleri liflerle mide ve bağırsak dostu bir tutum sergilemektedirler.

Mandalina, Portakal ve Greyfurt

Turunçgil ailesinin ayrılmaz üçlüsü de tam anlamıyla kış meyveleri arasındadır. İçerdikleri C vitaminin yanında kan şekerini de dengeleyen meyvelerdir. Tüm kışı birlikte geçireceğiniz bu turunçgillere iyi bakarsanız, bağışıklık sisteminiz demir kadar sağlam olur.

Cennet Hurması ve Kuşburnu

Sadece belli mevsimlerde ortaya çıkan cennet hurmasının seveni kadar sevmeyeni de vardır. Yapısı, rengi ve damakta bıraktığı tatla oldukça kendine has olan bu meyve kalp hastalıklarına karşı büyük bir arkadaştır. Anti-kanser özelliği de gösteren bu meyve, lifli yapısıyla da bağışıklık ve sindirim sisteminin büyük bir destekçisidir. Cennet hurmasının kardeşi olabilecek kadar onunla aynı etkiyi gösteren kuşburnu ise her kışın vazgeçilmez besinlerinden biridir.

Kasım Ayında Neler Yemeliyiz ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!