Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

İman, İslam, ayet, sure kavramlarının anlamlarını sözlükten bularak defterinize yazınız.

İman: Kişinin Allah’ın (c.c.) varlığını, birliğini, peygamberlerini, ahiret gününü ve bunlardan başka iman edilmesi gereken şeyleri kalp ile tasdik edip dil ile söylemesidir. (Dinî Terimler Sözlüğü, s. 167).

Ana Sayfa / Sorularınız / Kelime-i şehadetin anlamını defterinize yazınız.

Kelime-i şehadetin anlamını defterinize yazınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Kelime-i şehadetin anlamını defterinize yazınız.

Evvel cevap kurulduğu ilk günden itibaren özgün bir web sitesi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Öğrencilerimizden gelen soruları, sınıf düzeylerine uygun olarak, en kısa ve hızlı bir şekilde cevaplıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz internette araştırma yaparken doğru bilgiye ulaşabilsinler. Bu sene de kitap cevaplarının yanı sıra sizden gelen soruları da cevaplamaya devam ediyoruz.

Bu yayınımızda ise cevaplayacağımız dersin kategorisi:  “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen soruyu yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Şimdi lafı daha çok uzatmadan sizden gelen sorunun cevabını vermeye çalışalım.

SoruKelime-i şehadetin anlamını defterinize yazınız.

  • Cevap: Adı üstünde şehadet etme kelimesi demektir. Bu kelimede Allah’ı birliğine ve Hz. Muhammed’in onun peygamberi olduğuna şahitlik edilir. Müslümanlığın ön şartı olan bu kelimenin Arapçası şöyledir “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve resûlüh”
    Manası şöyledir; Ben şahitlik ederim ki Allahtan başka ilah yoktur ve yine şahitlik ederim ki Muhammed onun kulu ve elçisidir.
3
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir