Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Kendine Hoş Geldin Kitap Özeti Miraç Çağrı Aktaş

Edebiyat severler Miraç Çağrı Aktaş‘ın yazmış olduğu Kendine Hoş Geldin kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Miraç Çağrı Aktaş Kendine Hoş Geldin Kitap Özeti

Kendine Hoş Geldin” 2019 yılında Olimpos Yayınlarından çıkan 160 sayfalık bir kitap. “Kendine Hoş Geldin” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Miraç Çağrı Aktaş tarafından kaleme alınmış. “Kendine Hoş Geldin Özeti”ne baktığımızda ise kişisel olarak insanın kendisine yönelik olması ve sorunlarını ancak kendi kendine çözebileceğinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar.”

Victor Hugo

Kimse senin ne yaşadığını bilmez. Ne tür acılardan geçtiğini, tek başına nelerin üstesinden geldiğini bilmez ve inan bana bilse de önemsemez. Herkesin acısı ve yaşadığı kendisine derin.

Gülersin, mudu zannederler. Ama o gülüşün altında ya­tan acıları, enkazları ve kırgınlıkları asla görmezler. Bu yüzden kimseye hiçbir şeyi ispatlamaya ve anlatmaya çalışma, kimseye aldırma.

Hiç kimse için çırpınma. Kendini yıpratma. İnsanlar işleri­ne geldiği gibidir, takma. Menfaatleri kadar seveler. Menfâatleri bittiğinde sevgileri biter ve giderler.

Sen gemini her defasında olduğu gibi yine fırtınalı, dalga­lı denizlerden limana ulaştırırsın. Yapamazsın derler yaparsın. İçinden çıkamazsın dedikleri her durumun içinden alnının akıyla yine çıkarsın.

Mevlanâ’nın da dediği gibi: “Cahille girme münakaşaya, ya sinirini zıplatır tavana.

Ya da yazık olur adabına.”

Miraç Çağrı Aktaş’ ın kaleme aldığı Kendine Hoş Geldin tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close