Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Kendine İyi Davran Güzel İnsan Kitap Özeti Beyhan Budak

Edebiyat severler Beyhan Budak‘un yazmış olduğu Kendine İyi Davran Güzel kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Beyhan Budak Kendine İyi Davran Güzel Kitap Özeti

Kendine İyi Davran Güzel” 2019 yılında Destek Yayınlarından çıkan 216 sayfalık bir kitap. “Kendine İyi Davran Güzel” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Beyhan Budak tarafından kaleme alınmış. “Kendine İyi Davran Güzel Özeti”ne baktığımızda ise kendimize iyi davranmamız ve kendimizi önemsememiz gerektiğinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…ve senin buradaki hareket kabiliyetini kısıtlıyor. Odanın içinde durduğun yerden bunalıyorsun, ileri geri hareket etmek istiyor­sun ama hareket edecek yer kalmamış hiç, bir şansımı deneye­yim diye sağa sola bakınıyorsun ama her yer eşya dolu. Kendi kendine söyleniyorsun, ne ara aldım bu kadar eşyayı diye. İşte bu eşyalar, senin hayatından çıkarman gereken, sana zarar ve­ren alışkanlıklarını, düşüncelerini, davranışlarını ve hatta iliş­kilerini temsil ediyor. Yıllar içinde o kadar çok biriktirmişsin ki bu tür şeyleri, bugün hayatını temsil eden oda çöp eve dönüş­müş durumda ve sana hareket imkânı vermiyor.

İçinde bulunduğun ruh halinden kurtulmak, daha iyi ve canlı hissetmek istiyorsun biliyorum. Ama hayatın aynen biraz önce bahsettiğim gibi karmakarışık ve fazlalıklarla dolu. Bunla­rı ortadan kaldırmadan, sence ortaya çıkan iyilik hali ne kadar kalıcı olabilir ki? Bu odayı düzenlemeden kendini zorlayarak belki de birazcık gaza gelerek sadece geçici bir süre iyi hisse­debilirsin. İşte bu kitabın amacı tam olarak bu odayı düzeltme konusunda sana bazı farkındalıklar kazandırmak. Sana muci­zelerden bahsetmeyeceğim, sadece bildiğin ama hayat yolun­da bir yerlerde unuttuğun şeyleri sana hatırlatacağım. İlk adım bu fazlalıklarla dolu odada, bize zarar veren şeyleri keşfetmek. Seni engelleyen ve dibe çeken şeyleri keşfettikçe, bugüne kadar neden tam anlamıyla huzurlu olamadığını, gerçek potansiyelini ortaya koyamadığını fark edeceksin. Bazen ilaç niyetine hayatı­na aldığın şeylerin seni nasıl zehirlediğini göreceksin. Hayatın­daki fazlalıkları fark ettikten sonra diğer aşamada seni daha iyi noktalara getirecek yeni becerilerden bahsedeceğim. Ve bütün bunlardan sonra sıra sana gelecek, yani senin bunları hayatına uygulamana. İşte o zaman değişimi hissedeceksin.

Bu kitabı okurken senden birkaç ricam olacak. Ben özellik­le bu kitabı yazarken, sadece bir kişi için yazıyormuşum gibi…

Beyhan Budak’ un kaleme aldığı Kendine İyi Davran Güzel tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close