Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Ramazan Adlı Metindeki Olay Yer Zaman Kişiler ve Bunların Özellikleri Nelerdir?

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Öğün Yayınları Sayfa 134 Soruları ve Cevapları

Ana Sayfa / Sorularınız / Kendinizi Ramazan Adlı Metindeki Çocuğun Yerine Koyarak Ramazan Gelenekleriyle İlgili Bir Mektup Yazınız
Ödev Soruları

Kendinizi Ramazan Adlı Metindeki Çocuğun Yerine Koyarak Ramazan Gelenekleriyle İlgili Bir Mektup Yazınız

Sponsorlu Bağlantılar


Kendinizi “Ramazan” adlı metindeki çocuğun yerine koya­rak uzaktaki bir arkadaşınıza “ramazan gelenekleri”yle ilgili duygu ve dü­şüncelerinizi anlatan bir mektup yazınız, Mektubunuzu yazarken öğretme­ninizin tahtaya yazdığı kelime ve deyimlerden uygun olanları da kullanınız?

Sevgili arkadaşım Arda;

Bak bir yıl daha geçti. Ve yine ramazan ayı geldi. Ramazan yani on bir ayın sultanı olan bu mübarek bayram ve ay dilerim ki sana ailene mutluluk sağlık ve huzur getirsin. Sana tavsiyem şudur ki; bu bayramda Karagöz izlemeye git, büyüklerinin ellerini öpmeye git, aileni üzme, tertemiz ol ve harçlık biriktir.

Mektubuma burada son verirken büyüklerimin ellerinden senin de gözlerinden öpüyorum.

Sağlıcakla kal…

Faydalı Bilgi: Kitap okuma bizlere birçok yarar sağlar. Hiç gitmediğimiz ülkeleri tanıtır, hiç bilmediğimiz hayal dünyalarına seyahat etmemizi kolaylaştırır. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Kitap okuma herkesin hayatında yer alan bir etkinliktir. “Kitap okumanın faydaları”ndan biri de kişisel gelişime yaptığı katkıdır. İnsanlar kitaplar sayesinde hayallerine kavuşur, kitaplar sayesinde duygularının karşılığını bulurlar. Hatta hayat karşısındaki sorgulamalarını bile yine kitap sayesinde yaparlar. Bundan ötürü herkes kitap okuma sevdalısı olmalıdır. Kitap okumayan nesillerin yaşadığı bir ülkenin yıkılmaya ve geri kalmaya mahkûm olacağını hepimiz tarihteki örneklerinden dolayı bilmekteyiz. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” başlığı altında yer alan yazılarda da belirttiğimiz gibi herkesi bu alana yönlendirmeliyiz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir