Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Kim Olduğumu Bilmiyorsunuz Kitap Özeti Imran Mahmood

“Kim Olduğumu Bilmiyorsunuz” bakalım adalet duygusu nasıl işleyecek. 

Imran Mahmood Kim Olduğumu BilmiyorsunuzKitap Özeti

Kim Olduğumu Bilmiyorsunuz” 2019 yılında İndigo Yayınlarından çıkan 688 sayfalık bir kitap. “Kim Olduğumu Bilmiyorsunuz” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Imran Mahmood tarafından kaleme alınmış. Türkçeye Yasin Öksüz tarafından çevrilmiş. “Kim Olduğumu Bilmiyorsunuz Özeti”ne baktığımızda ise isimsiz bir zanlının cinayetle suçlanması ve yaşadıklarının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Sıradan hayat bu çocuklar için farklıdır. Diğerleri gibi her sabah kalkıp, okula gidip öğretmenlere küfür etmekle geç­mez onların günleri. İpler sarpa sarmıştır. Yani birçoğunun bu tarz bir hayatı sürdürdüğünü görmüştüm, fakat nedenini bilmiyordum. Ama sanırım çok fazla bir seçenekleri yok bu kişilerin. Televizyonlarda, haberlerde gördüğünüz siyasetçiler ve politikacılar bu gibi durumlarla karşılaştığında şaşırıyorlar evet. Ama bunun şaşırılacak bir tarafı yok. Olsa bile, bu o ço­cukların umurunda dahi olmuyor. Bu çocuklar ve arkadaşları birbirlerini kardeşleri gibi severler. Sahip oldukları tek şey bu dostandır çünkü. Hayatta oluşlarını umursayanlar sadece o kardeşleridir. Ne zaman başları bir derde veya sıkıntıya girse,   onları o dertten yine kardeşleri kurtarır, işin özü, çeteleri onların ailesidir aslında. Bu apaçık ortadadır. Çetedeki kardeşler­den biri diğeri için bıçağını düşünmeden başkasının karnına saplıyorsa eğer bu aile değil de nedir? Babası olmayan bir ço­cuktan bahsediyoruz. Oğlunu kontrol edemeyen ve tek çözümün kilise olduğunu düşünen bir de anne. Oğlunu zerre kadar düşünmeyen bir aile. Bu çocuk ve diğerleri, inanın bana hepsi I aynı durumdadır. Kaçınılmaz bir son bu. Ama insanlar bu gerçekleri duymaktan hoşlanmaz. Sadece yaptığın şeyin bedelini ödetmek isterler. Beni yanlış anlamayın sakın, burada tüm iş, II kararı veren insanlarda biter. Ama bu çocuklar, onların bir se­ti çim yapma lüksü yok.

Okul yıllarımda büyük çocuklar gelip de ‘Çetemize katılma­lısın,’ dediklerinde genellikle on bir yaşında bile olmuyorduk.

“Konsere… Yani beni götürmek istiyorlar… Kafam dağılsın diye.” o an annemin yüzünde ufak bir umut gördüm.

Imran Mahmood’ un kaleme aldığı Kim Olduğumu Bilmiyorsunuz tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close