Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Kimse Bilmemeli Kitap Özeti Rene Knight

Edebiyat severler Rene Knight‘ın yazmış olduğu Kimse Bilmemeli kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Rene Knight Kimse Bilmemeli Kitap Özeti

Kimse Bilmemeli” 2019 yılında Epsilon Yayınevinden çıkan 288 sayfalık bir kitap. “Kimse Bilmemeli” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Rene Knight tarafından kaleme alınmış. “Kimse Bilmemeli Özeti”ne baktığımızda ise korku dolu bir olayın anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“Taşınma durumumuzu. Artık o kadar büyük bir yere ihtiyacı­mız kalmamıştı.”

Nicholas cevap vermedi. Catherine üstelememesi gerektiğini bilse de, kendine engel olamadı.

“Bağımsız olmak istemiyor musun? Başın sıkıştığında biz bura­dayız nasılsa; tek başına yaşama zamanının geldiğini düşünmüyor musun? Nick?”

Nicholas omuzlarını silkti. “Kendine söylemek istediğin şey buysa, benim için sorun yok anne.”

Robert oturma odasından, “Maç başlamak üzere,” diye sesle­nince Nicholas, Catherine’i biraz önce sarf ettiği acı sözlerle baş başa bırakıp babasının yanma gitmek üzere odadan çıktı.

Catherine mutfağa geri döndü, şarabın kalanını kadehine dol­durup terasa açılan sürgülü kapıları açtı. Şarabını yudumlarken bir de sigara yaktı. Bu şekilde biraz sakinleşeceğini düşünüyordu ama öyle olmadı. Tam tersine sinirlerinin daha da çok gerildiğini, iyice asabileştiğini hissetti. Kendisini cezalandırmak istiyordu. Sigara ce­zalandırmanın bir parçası, kendi kendini yavaş yavaş yok etmenin bir yoluydu; kitap da bir diğer yolu. Mutfağa dönüp kitabı daha önce gizlediği yerden, pazar gazetelerinin altından çekip aldı ve ilk sayfasını açtı. Hayır, orada, olacaklara dair en ufak bir ipucu bile yoktu. Son derece nazikti ifadeler; yumuşaktı. Catherine sayfaları karıştırarak kitabın, canını acıtacağını bildiği bölümünü açtı. Ora­da kaybolmuş, okuduklarının ağırlığı altında ezilmişti. Çok büyük haksızlıktı. Kelimeler üstüne hücum ederken gözleri kapandı, tam o sırada televizyondan gelen uğultuyu duydu. Gol olmuştu. Sonra sessizlik çöktü.

Uyuyakalmış olmalıydı; ne kadar zamandır uyuduğunu bilmi­yordu ama. Dışarıda hava kararmıştı. Uyku sersemiydi. Televizyon kapatılmıştı, koridordan, ön kapının oradan fısıltılar geliyordu. Mutfağa yaklaşan ayak sesleri duydu sonra.

“Ben kaçıyorum.” Nicholas elini havaya kaldırıp veda ederken ona doğru yaklaştı. Catherine’i öpecekti; Catherine onu yarı yol­da karşılamak üzere ayağa kalkıp öne doğru eğildi. Nicholas’ın dudakları Catherine’nin kulaklarını sıyırdı. “Okudum o kitabı.” Catherine’in kalbi durdu. Boğazı düğümlendi. “Hoşuma gitti.” Üst dudağmda terler biriktiğini hissetti.

Rene Knight’ ın kaleme aldığı Kimse Bilmemeli tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close