Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Kitaplar Çöpe Değil Geri Dönüşüme Gidiyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) israfı önlemek adına çok önemli bir proje başlatacağını duyurdu. Sıfır Atık Projesi’nin amacı ve hedefleri neler? İşte haberimizin detayları…

Kitaplar Çöpe Değil Geri Dönüşüme Gidiyor!

Her yıl milyonlarca kitap Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bastırılıp ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine dağıtılıyor. Bununla birlikte basılan öğretmen kitapları da öğretmenlere dağıtılıyor. Milyonlarca basılan bu kitaplar sadece 1 yıl kullanılıyor. Bunun sebebi her yıl müfredatın yenilenmesi ve konuların değişmesi.

Bununla birlikte kullanılan kitaplar her yıl çöpe atılıyor ve sadece bir kısmı geri dönüşüme gidiyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bunun önüne geçmek için Sıfır Atık Projesi başlattı. Artık her yıl dağıtılan milyonlarca kitaplar ve defterler geri toplanıp geri dönüşüme gidecek ve kağıt israfının önüne geçilmiş olacak.

Çalışmalar Telafi Eğitiminden Sonra Başlatılacak

Bakanlığın başlattığı Sıfır Atık Projesi 2 Temmuz’da sona erecek olan telafi eğitiminden sonra başlayacak. Başlatılacak olan proje il ve ilçe eğitim müdürlüklerinin ortak hareket etmesiyle resmi okul ve kurumlarda yürütülecek.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!