Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Kıyamet Hakkındaki Kehanetlerin Ne Kadarı Doğrudur
Ödev Soruları

Kıyamet Hakkındaki Kehanetlerin Ne Kadarı Doğrudur

Sponsorlu Bağlantılar


Kıyamet Hakkındaki Kehanetlerin Ne Kadarı Doğrudur

Kıyamet Hakkındaki Kehanetlerin Doğruluğu

İnsanlar çok eski çağlardan beri dünyanın sonu ile ilgili hikâyelere hep ilgi duymuşlardır. Belki de gelecek korkumuzun en dibinde bizi sürekli tehdit eden kıyamet gerçeği yatıyordur. Şimdi şu korktuğumuz kıyamet kehanetlerine ve kâhinlerine bir göz atalım. Evet, gerçekten kâhinlerin hepsi de söz birliği etmişçesine aynı tarihi işaret eden kehanetlerde bulunmuşlardır. Zamanın bu kilit noktası insanlığın büyük bir değişimden geçeceğini işaret eder gibidir. Bu kehanetleri desteklercesine bilim dünyası da bizlere Güneş’teki patlamaların arttığını bildirmektedir.

Efsanevi Kral Arthur’un yol göstericisi büyücü Merlin, kehanetleri ile tanınmış bir kâhindir. Aslında Merlin adının bu gizemli kişiye ait bir ad mı, yoksa unvan mı olduğu hâlâ tartışmalıdır. Gizemli taş yapı Stonehenge’in mimarı da sayılan bu Kelt rahibi yaptığı sayısız kehanetlerle de ünlüdür. Göçmenlerin Amerika topraklarında kurduğu ilk koloninin adı(Virginia)…

Waterloo savaşı… Nazilerin varlığı… İnsanların kulaklarına dayayıp konuşacakları taş kadar sert bir alet(cep telefonları)… Dünya ikliminin ve gezegenlerin doğasının değişeceği… Dünyanın kutuplarının değişeceği… Kısacası Maya takviminde olduğu gibi insanların üzerinde yaşadığı gezegenle birlikte 21. yüzyılın başlarında bir değişimden geçeceğine dair toplu kehanetler bunlardan en bilinenleridir. Bir diğer kâhin ise yaşayıp yaşamadığı tam bir sır olan Rahibe Shipton’dur.

Kehanetleri ilk kez 1640 yılında ortaya çıkar. Uçak, denizaltı, görüntülü her türlü iletişim, Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarını belirtmiş ve insanlığın geçireceği büyük değişimleri ima etmiştir. Havari John vahiy bölümünde küresel değişimlerden ve bunların kodlanmış hâllerinden söz eder. Lakota yerlilerinin şefi Kara Geyik ve Hopi Kızılderililerin kehanetleri de bu yöndedir. Hopi yerlilerine göre, dünya üçüncü boyuttan beşinci boyuta geçerken büyük bir değişimden geçirecektir.

Hopi Kızılderililerinin kehanetlerde, bu değişim başladığında Güneş’teki patlamaların artacağı ve insanların örümcek ağları gibi ağlarla birbirine bağlanarak iletişim kuracağını bildirmeleri ise en şaşırtıcı detaylardan biridir. Çünkü bu, ilk elden akıllara bugün kullandığımız şekliyle interneti getirmektedir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir