Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Kız Kardeşim Seri Katil Kitap Özeti Oyinkan Braithwaite

Edebiyat severler Oyinkan Braithwaite‘in yazmış olduğu Kız Kardeşim Seri Katil kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Oyinkan Braithwaite Kız Kardeşim Seri Katil Kitap Özeti

Kız Kardeşim Seri Katil” 2019 yılında Mundi Yayınevinden çıkan 224 sayfalık bir kitap. “Kız Kardeşim Seri Katil” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Oyinkan Braithwaite tarafından kaleme alınmış. “Kız Kardeşim Seri Katil Özeti”ne baktığımızda ise bir akşam yemeği sırasında kız kardeşinizden gelen imdat çağrısına nasıl karşılık verirsiniz? Korede’nin listesi bellidir: çamaşır suyu, lastik eldivenler, çelik gibi sinirler ve dayanıklı bir mide. Bu ölümcül kız kardeş Ayoola’nın “meşru müdafaa” adına işini bitirdiği üçüncü erkek arkadaş, ablasının maharetli ellerine terk ettiği üçüncü cesettir. Korede’nin polise gitmesi herkesin hayrına olacaktır belki ama ne demişler, kol kırılır yen içinde kalır. Ta ki Korede’nin hemşire olarak çalıştığı hastanedeki olayların anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Adamın teki, hastanenin kapısından girer girmez en kestirmeden, doğruca danışma bankosuna yöneliyor. Boyunun kısalığını belinin tıkızlığıyla telafi ediyor. Göbeği dolu fıçıcık, üzerimize doğru yuvarlanırken, kendimi çarpmanın şiddetine hazırlıyorum.

“Randevum vardı!”

Yinka dişlerini gıcırdatarak yüzüne en tatlı gülümsemesini yerleştiriyor: “Günaydın efendim, adınız?”

Adam ismini söylüyor, Yinka tek tek dosyalan tanıyor. Yinkanın aceleye getirilemeyeceği doğrudur, ama eğer damarına basacak olursanız, işinizi bilerek yavaşlatır. Nitekim adam, önce parmaklarıyla bankoyu tıkırdatmaya, ardından ayağını pat pat yere vurmaya başlıyor. Yinka başım kaldırıp kirpiklerinin arasından adamın gözlerinin içine bakıyor, sonra başım öne eğiliyor, aramayı sürdürüyor. Öbürü yanaklarım şişirdikçe şişiriyor, patladı patlayacak Araya girip ortalığı yatıştırsam mı diye geçiriyorum içimden, ama hastadan gelecek bir azar Yinka’yı belki kendine getirebilir diye tekrar sandalyemin arkasına yaslanıp onları izliyorum.

J Telefonumun ekran ışığı yanıyor, gözucuyla arayana bakıyo rum. Yine Ayoola. Üçtür arıyor ama havamda değilim…

Oyinkan Braithwaite’ ın kaleme aldığı Kız Kardeşim Seri Katil tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close