Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Kızılay Ambleminin Anlamı
Ödev Soruları

Kızılay Ambleminin Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar


Kızılay Ambleminin Anlamı

  • Kızılay’ın İşaretleri, beyaz zemin üzerinde karşıdan bakıldığında hafif sola doğru”ay” dır. Sadece Kızılay bayrağında “ay”ın açık yüzü bayrak direğinin tersine doğru olur.
  • Kızılay amblemi, Devletler Hukuku doğrultusunda konuyla alakalı hükümler gereğince, savaş zamanında silahlı kuvvetlerin sağlık servisleri ile o hükümlerin belirlediği kişi ve kuruluşlar için “koruyucu ve belirtici işaret” olarak kabul edilmiştir. Bu durum hariç hiçbir kişi, kurul ve kurum, savaşta tarafsızlık ve dokunulmazlık timsali olan bu amblemi istediği gibi kullanamaz.

Faydalı Bilgi: “Rüyalar” Yusuf Peygambere anlatılır onun tabir edilmesi istenirmiş. Eğer rüya kötü ise suya anlatılırmış ki su alsın götürsün kötülüğü. Hemen her gün görmüş olduğumuz rüyalar acaba ne anlama gelmektedir? İnsanlar hemen her gün görmüş oldukları “rüyaların anlamları”nı her zaman için merak etmişler araştırmışlardır. Türkçede birçok kitap bu konuda yardımcı olmak için yayımlanmıştır. Sizler için bürün “rüya anlamları” kitaplarını ve kaynaklarını araştırdık ve sizler için bir başlık altında yayımladık. Sizler de görmüş olduğunuz rüyanın ne anlama geldiğini bir tıkla öğrenebilirsiniz. Hatta bazı rüyalarınızı bizlere yollarsanız bizler de sizlerin “rüyalarınızın anlamları”nı yorumlamaya gayret gösteririz. Umarım bu başlık altında yayımladığımız “rüyaların anlamları” işinize yarar. Keyifli okumalar.

0
like
1
love
1
haha
2
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir