Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Eğitim

Köpeklerin Neden Bıyıkları Neden Vardır

“Köpeklerin Neden Bıyıkları Neden Vardır” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Köpeklerin Neden Bıyıkları Neden Vardır

Köpeklerin Neden Bıyıkları Vardır? Köpekler biz insanların en sadık dostlarından biridir. Sadık dostlarımız olan köpeklerin vücutlarının neredeyse hepsi kıllar ile kaplıdır. Bunlardan en dikkat çekici olanlardan birisi köpeklerin sahip olduğu uzun bıyıklardır. Peki sizce köpeklerin sahip olduğu bu bıyıklar ne işe yarar? Gelin bugün sizlerle bu konuyu konuşalım…

Köpeklerin Neden Bıyıkları Vardır?

Köpeklerle ilgili birçok hikaye duymuşuzdur. Özellikle sadakat konusunda. Giden sahibini yıllarca bekleyen bir köpek. Ölen sahibinin mezarına her gün giden bir köpek. Herhangi bir saldırıya karşıya sahibi koruyan bir köpek. Ve daha bununla ilgili bir çok hikaye. Köpekler çok sadık ve sahiplerinin yanından ayrılmayan aynı zamanda sahiplerine hiçbir zaman zararı dokunmayan çok güzel bir hayvan türüdür.

Şimdi gelelim köpeklerin özelliklerine. Köpeklere baktığımız zaman birçok hayvanda olduğu gibi vücudunun neredeyse her yeri kıllarla kaplı bir hayvandır. Bu kıllar onları soğuk havaya karşı korur. Aynı zamanda vücut ısılarını düzenlemelerini sağlar. Vücutlarındaki kıllardan en çok dikkat çekici olan tabi ki uzun bıyıklarıdır. Bıyıkları da normal kıllar gibidir. Fakat burunlarının altında olması ve diğer kıllara göre uzun olmaları dikkat çekici özelliklerinden bir tanesidir. Peki köpeklerin sahip olduğu uzun bıyıkları ne işe yarar?

Aslında bu sorunun cevabını tahmin ediyor olabilirsiniz. Algı. Köpeklerin etraflarını algılamalarına yardımcı olan önemli bir yerdir bıyıklar. Mesela bir çok hikaye duymuşuzdur hatta görmüşüzdür. Köpekleri alıştıkları ortamda alıp çok uzaklara bırakırlar. Ve köpekler bir şekilde yollarını bulup geri döndükleri gözlenir. Bunun sebeplerinden biri sahip olduğu bıyıklardır. Köpekler çevrelerini algılamada bıyıklarını kullanırlar. Bu şekilde etrafı tanıyım tanımadığını hisseder. Uzaklara bırakılan köpekler bu algılarını kullanarak evlerinin yollarını bulurlar ve bir şekilde yaşadıklarına yere geri dönerler. Fakat bazı kişiler köpeklerin bıyıklarının onları rahatsız ettiğini düşünüp bıyıklarını kesmek gibi bir hata yaparlar. Köpeklerin sahip olduğu bıyıklar onları rahatsız etmez. Köpeklerin bıyıkları kesildiği zaman algılarında körelme meydana gelir. Eğer bir köpeğin bıyığını keserseniz ona iyilik değil kötülük etmiş olursunuz. Bıyığı kesilen bir köpeğin algıları zayıflar.

Köpeklerin Neden Bıyıkları Neden Vardır ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
2
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!