Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Koray Yersüren Kimliği Kirletilmişler Mabedi Kitap Özeti
Kirletilmişler Mabedi Kitap Özeti

Koray Yersüren Kimliği Kirletilmişler Mabedi Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Koray Yersüren Kimliği Kirletilmişler Mabedi Kitap Özeti

Kimliği Kirletilmişler Mabedi ” Ephesus Yayınlarından çıkan 368 sayfalık bir kitap. “Kimliği Kirletilmişler Mabedi” kitabının yazarı Türk edebiyatının genç yazarlarından olan Koray Yersüren. Koray Yersüren “Kimliği Kirletilmişler Mabedi” kitabında geçmişi, karanlığı, yalnızlığı ve hüzünlü bir aşkı anlatıyor.

Kimliği Kirletilmişler Mabedi kitabından küçük bir bölüm.

Bazen siyah olarak görürdü, bazen gri…

Ona göre, tek bir rengi yoktu insanların. Ya da o öyle düşünmek istiyordu. Hayatının önüne indirdiği perdeyi aralasa, karanlık bir dünya görmekten korkardı hep. Oysa insanlar geçip gidiyorlardı yalnızca. Bazen omzuna çarpan­lar olurdu, bazen ise o geçip gidenler hayat        olur, nefes olur, aşk olurlardı. Eh, aşk gelince acı da gelirdi peşi sıra. Dert gelir, tasa gelirdi.

Dilin ucuna düğümlenmiş, yıllardır üzerine tuz dökülüp çeşitli yaptırımlarla ortaya çıkması engellenen tüm kelimeler, o an peyda olmak, uçmak isterdi küf tutmuş ağızlardan. Bir kelama muhtaç diğerlerine, yetenekli bir solistin kelimeleri gibi gelirdi nağmeler.

Kafasını yeniden peçeteden kaldırıp içe­riye göz gezdirdi, O an, boğulduğunu hissetti Hiç Kimse. Sanki yüzlerce gemici düğümü vardı boğazında. Düğümlerin ucu bira şişele­rine, bardaklara bağlıydı sanki. Ağza götü­rülen her yudumda ipler biraz daha sıkılıyor, nefes almasına izin vermiyordu. Derin bir ne­fes alıp, koşarak dışarıya çıktı. Başım kaldırıp gökyüzüne baktı. Yan yana dizilmiş büyüklü küçüklü yapılana ardındaydı gökyüzü. Derin bir nefes daha alamadık asfalt kokusu doldu burnuna. Her şeyi şehirdi şehrin…

Koray Yersüren’in kaleme aldığı Kimliği Kirletilmişler Mabedi tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir